Projemiz Başladı
1 Mart 2016 Salı, ORDU
Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamındaki projemiz uygulamaya başlamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na sunulan, “Tekstilde Gençlerin Usta Elleri” adlı proje, 01 Mart 2016 tarihi itibariyle uygulanmaya başladı.

Proje ile 18-29 yaş grubunda bulunan, öncelikle herhangi bir mesleği olmayan, 100 genç işsiz, Mesleki Eğitim ( Dikiş Makinesi), Rehberlik ve Danışmanlık (İş Danışmanlığı), Genel Beceri Eğitimleri (İşçi Sağlığı ve Güvenliği, İş ve Sosyal Hayatta İletişim, İş Organizasyonu) sonunda, Tekstil sektöründe istihdam edileceklerdir.

Eğitimler 3 grup halinde verilecek olup, her bir katılımcıya her bir eğitim günü için Gündelik ödemesi yapılacaktır.

Katılmak isteyen adayların, 21 Mart-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında hafta içi, 08:30- 16:30 arası Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz Akyazı Mahallesindeki Yerleşkemizde, A Blokta bulunan Yüksekokul Sekreterliğine veya AB Proje Ofisine, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.