TEKNİK GEZİ YAPILDI Albüm
22 Aralık 2016 Perşembe, Çerkezköy OSB-İkitelli OSB


Okulumuz tarafından yürütülmekte olan "Gaz Altı Kaynakçısı ve Sac Kesme ve Bükme Elemanı Yetiştirme Projesi" kapsamında; kursiyerlerin, eğitimcilerin, ortak ve iştirakçi kuruluş temsilcilerinin katılımıyla 22-23 Aralık 2016 tarihinde 44 kişilik güzide bir ekip ile Tekirdağ/Çerkezköy OSB ve İstanbul/İkitelli OSB’ye düzenlediğimiz Teknik Gezi gerçekleştirdik.
Gezi kafilemizde; 21 kursiyerimiz, okulumuzun Alanlarından 12 eğitimci, Ortağımız Merzifon TSO temsilcisi, İştirakçi kuruluşlarımızdan; Merzifon MYO Müdürü ve Md. Yardımcısı, Merzifon OSB Müdürü ve yönetim kurulu üyeleri, Silverline A.Ş., Apaydın Metal, Kervan Makine Firmalarından katılımcılar yer aldı.
Gezimize 22 Aralık Perşembe günü sabah saat 06:55’de Merzifon havalimanından hareketle başladık. Birinci gün Çerkezköy OSB firmalarından HEMA HATTAT TRAKTÖR FABRİKASINI, BSH Firmasını ve Çerkezköy OSB’ye ait özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gezildi. Akşam Çerkezköy Paşa Otelde Konakladık. Gezimizin ikinci gününde Kahvaltımızı yaptıktan sonra, İstanbul İkitelli OSB’ye hareket edildi. Burada bulunan İkitelli Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edildi ve gezildi.
Devamında; Ayasofya ve Topkapı Sarayı gezildi. Akşam yemeği Beyoğlu Öğretmenevinde yenildi. Kısa bir Beyoğlu Taksim turundan sonra Atatürk havalimanına dönüş yapıldı. Gece 00:20 Uçağı ile Merzifon’a dönüldü ve gezi tamamlanmış oldu.
Gezi sonrası katılımcılar ile yapılan değerlendirmede; gezinin gerek teknik, gerekse kültürel açıdan çok faydalı olduğu sonucuna varılmıştır. Özellikle kursiyerlerimiz ile İşletme yetkilileri arasında olmak üzere, önemli bir tanışmaya ve kaynaşmaya vesile olduğu belirtilmiştir. Bu tür teknik gezilerin okul sanayi işbirliği ile süreklilik sağlamasının mesleki eğitim ile sanayi işbirliğini güçlendireceği görüşü katılımcılar tarafında benimsenmiştir. Bu da bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
Gezimize katılarak bizleri onurlandıran bütün değerli katılımcılara, gezmiş olduğumuz fabrikaların, okulların ve konakladığımız otelin çok değerli yöneticilerine ve çalışanlarına, gezimizin organizesini yürüten turizm firması yetkililerine okulumuz Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri ve çalışanları olarak teşekkür ederiz.