Turizmle Yeni Yaşam Konya Basınında
10 Ocak 2017 Salı, Konya SKAL Kulübü
SKAL Turizmle Yeni Yaşam Projesini basında tanıttı

SKAL Kulübü basınla bir araya gelip projeyi tanıttı. İlgili haber 10 Ocak 2017 tarihli Memleket gazetesinde aşağıdaki şekilde yer aldı.
http://www.memleket.com.tr/skal-konyadan-turizmle-yeni-yasam-projesi-1033267h.htm

Üniversite eğitimi alamamış ve bu sebeple kalifiye personel olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan gençlere gün doğdu.
Konya SKAL Derneği ve Selçuk Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkıları ile hayata geçirilen "Turizmle Yeni Yaşam" Projesi kapsamında 25 genç eğitim alacak

Konya SKAL Derneği ve Selçuk Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkıları ile hayata geçirilen "Turizmle Yeni Yaşam" Projesi kapsamında 25 genç eğitim alacak. Gençler, 3 ay teorik ve 3 ay pratik olmak üzere, toplamda 6 ay turizm eğitimine tabi tutulacak.

6 AY TURİZM EĞİTİMİNE TABİ TUTULACAKLAR

Konuyla ilgili açıklama yapan Konya SKAL Derneği Başkanı Kazım Öztoklu, “Turizmle Yeni Yaşam Projesi kapsamında, ekonomik, ailevi ve ya başka sorunlar sebebiyle, üniversite eğitimi alamamış ve bu sebeple kalifiye personel olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan 25 genç, 3 ay teorik ve 3 ay pratik olmak üzere, toplamda 6 ay turizm eğitimine tabi tutulacak ve eğitim sonunda da Konya Skal Derneği üyesi otellerce istihdam edilecek. Eğitim süresince haftada 4 gün dersler ön görülmekte ve stajyerler derse geldiği günler için günlük olarak 10 Euro harçlık alacaklar. Stajyerler, Ön Büro, Mutfak ve Servis alanlarında eğitilecek, dersler Selçuk Üniversitesi bünyesinde, Konya Skal Derneği üyesi otel yöneticileri ve Selçuk Üniversitesi akademisyenlerince yürütülecektir. Turizm derslerine ek olarak, stajyerlere mesleki rehberlik konularında da seminerler verilecek, eğitim süreci sonunda da sertifikalandırılacaklardır. Skal Konya Derneği üyesi profesyonel turizmciler olarak Konya'mıza turizmin daha sevdirilmesi ve sektörün hızla ilerlemesi konusunda üzerimize düşeni eksiksiz olarak yapmaya devam edeceğiz” dedi.

LANSMAN YAKINDA YAPILACAK

Projenin lansman toplantısının yakın zamanda protokolün katılımı ile yapılacağını da ifade eden Öztoklu, “Bir diğer Skal Konya Derneği projesi olan İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve Ankara Esenboğa Havaalanında Konya'yı tanıtıcı reklam panoları eylül ayının sonuna kadar misafirleri Kadim Başkent Konya'ya davet etmeye devam ediyor” diye konuştu.

DERDİMİZ VE SEVDAMIZ KONYA

Skal Konya Derneğinin ana felsefesi ve asıl amacının profesyonel turizmcilerin birlik ve beraberliğini sağlamak olduğunu söyleyen Öztoklu, “Derdimiz ve sevdamız Konya turizmini daha da ileriye taşımak ve pastadan daha fazla pay almak, şehrin profesyonel turizmcilerini aynı çatı altında ve aynı masa etrafında buluşturmaya, turizm sektörüne yeni arkadaşlar kazandırmaya, istihdam etmeye ve şehir turizmine katkı için proje üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Sami Gediz – Memleket