Şanlıurfa'da KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı Albüm
26 Eylül 2016 Pazartesi, ŞANLIURFA İSMAİL NAZİF BAYRAKTAR KIZ MESLEK LİSESİ
Şanlıurfa Kalkınma Derneği tarafından kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, konu hakkında farkındalığın artırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla "Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum" KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

http://www.balikligol.com/haber/kitup-2-hibe-bileseni-bilgilendirme-toplantisi-yapilacak-51107.html


KİTUP-II KAYITSIZ ÇALIŞMAYA KAYITSIZ KALMIYORUM PROJESİ KAPSAMINDA MESLEK LİSELERİNDE BİLGİLENDİRME FAALİYETİ
Şanlıurfa Kalkınma Derneği tarafından kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, konu hakkında farkındalığın artırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla yürütülen ve Avrupa birliği tarafından desteklenen “Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum’’ Projesi ile toplumda farkındalık ve bilinç düzeyini arttırma faaliyetleri kapsamında ilimizdeki tüm meslek liselerinde Kayıtdışı istihdam ve Sosyal güvenlik konulu bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir.
İlk olarak 26 Eylül 2016 Pazartesi Ekim Perşembe günü İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi meslek lisesinde bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitime SGK İl Müdürlüğü yetkilileri, proje yetkilileri ve okul öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi meslek lisesinde düzenlenen bilgilendirme faaliyetinde öğrencilere Proje Koordinatörü Mehmet YUMUŞAK, SGK KADİM servisinden Ali GÜNDÜZ ve SMMM Şeref ERARKADAŞ tarafından kayıtlı çalışmanın önemi, kayıt dışı çalışan kişilerin uğradığı mağduriyetler ve 4857 Sayılı İş kanunu konulu sunumlar ile sosyal güvenliğin önemi ve kayıt dışı çalışma konularında öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.
Bilgilendirme toplantılarına katılan tüm meslek lisesi öğrencilerine Kayıtdışı istihdamla ilgili sloganlar ve projenin tanıtımını sağlayan görünürlük kiti dağıtıldı.
http://www.balikligol.com/haber/kitup-2-hibe-bileseni-bilgilendirme-toplantisi-yapilacak-51107.html