Hakkari ASP Müdürü Ziyaret Edildi... Albüm
30 Mart 2017 Perşembe, HAKKARİ


Çiçekler Solmadan... adlı projmezin tanıtılması kapsamında proje ekibimiz kurum ziyaretlerine başladı. Proje ekibimiz ziyaretleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİCİ'yi ziyaret ettiler.

30.03.2017 tarihinde gerçekleşen ziyaret esnasında "Çiçekler Solmadan..." projesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. projenin ilimizde çalıştırılan çocuk işçiliğinin önlenmesi bakımından önemi anlatıldı. Çocuk işçiliğinin yaşanmasının en büyük sebebinin ekonomik sorunlar olduğu üzerinde duruldu. Proje kapsamında çocuğu çalışan ebeveynlere mesleki kurslar verileceği, ebeveynlerin mesleki bilgi,beceri ve yeterliliklerinin arttırılacağı ve istihdam edilebilirliklerinin geliştirilebileceği konusunda uygulanacak proje faaliyetlerinin neler olduğu ASP İl Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİCİ'ye aktarıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİCİ'ye proje kapsamında 01.03.2017 tarihi itibariyle;

Metal Teknolojileri-Kaynakçılık Kursu 800 saat

Sıhhi Tesisat Kursu 720 saat

Seramik Karo Kaplama Kursu 720 saat

Yöresel Kilim Dokuma Kursu 720 saat

Yöresel Kıyafet Dikimi Kursu 680 saat

Bilgisayar ve Web Tasarımı Kursu 480 saat

yukarıda ismi ve saati verilen kursların açıldığı anlatıldı. Dağgöl mah. çevre yolu üzeri şimşek apartmanının 4 katının proje kursları için kiralandığı ve 4 kursun 01.03.2017 tarihi itibariyle belirtilen adreste açıldığı anlatıldı. Yöresel kıyafet dikimi kursu ve bilgisayar kursunun okulumuz atölyelerinde açıldığı bilgisi verildi.

Proje hakkında konuşan ASP Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİCİ: " İlimizde neredeyse ziyaret etmediğim aile kalmadı. Tüm ziyaretlerimizde şunu gördüm ki yaklaşık 20-25 yıl önce gerçekleşen köyden kente göçün doğurduğu binlerce sorunla aileler boğuşmak zorunda bırakılmış. Bir yandan kent yaşamına ayak uydurmaya çalışırken diğer yandan ailesini geçindirmeye çalışan ebeveynlerin ciddi psikolojik sıkıntılar yaşadığını gördüm. Çocuklarını okula gönderememenin verdiği acıyı benimle paylaşan aile bireyleri buna mecbur olduklarını bana aktardılar. Kurum olarak bu konularda sürekli çalışmalar yapmaktayız. Projenizin buna hizmet etmesi beni fazlasıyla memnun etmiştir. Kurum olarak elimizden gelen her desteği projenize vereceğimin sözünü veriyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİ'nin bu sözlerinden sonra proje yasal temsilcisi Sayın Abdullah KARATAŞ: " Konuşurken aile bireylerinin yaşadığı psikolojik travmalardan bahsettiniz. projemizde köyden kente göç etmiş 200 ailenin ziyaret edilerek yaşadığı bu psikolojik sıkıntıları atlatabilmesi için psikolojik danışman desteği faaliyeti bulunmaktadır. Bu amaçla bir sosyal hizmet uzmanı görevlendirilmiş ve ailelerimizin tespiti ve ziyaretlerimiz hızla devam etmektedir. Belirlenen bu ailelere ayda bir defa da ayrıca aile bilinçlendirme seminerleri adı altında seminer düzenleyeceğiz. Kurumunuzdan bu seminerlerde görev alacak ve aile bilinçlendirme seminerinde psikolojik danışmanımıza yardımcı olacak uzman görevlendirmenizi istiyoruz."

Proje yasal temsilcisi sayın Abdullah KARATAŞ'ın bu isteğinin kesinlikle karşılanacağının sözünü veren ASP İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ'ye kurum ziyaretleri için yaptırılan hediyeler takdim edildi. Proje Yasal Temsilcisi sayın Abdullah KARATAŞ proje ekibi adına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Mehmet Akif BİLDİRİCİ'ye projemize vereceği destekleri ve ziyaret esnasındaki sıcak ve samimi tavırları için teşekkür etti ve ziyaret son buldu.