REZERVASYON ELEMANI MESLEK EDİNDİRME KURSUMUZ BAŞLADI
24 Nisan 2017 Pazartesi, İstanbul-Kumkapı


AB/IPA kapsamında desteklenen İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(İSTESOB) ile İstanbul Otel Motel Kamping Pansiyoncular ve Benzerleri Esnaf Odası işbirliğinde yürütülen EuropeAid/135743/ID/ACT/TR/297 referans numaralı Dezavantajlı Grupların Ekonomik ve Sosyal Hayata Kazandırılması Projesi kapsamında konaklama sektöründeki üç meslekte İstanbul’daki işsiz kadın ve gençlere yönelik meslek edindirme kursları düzenlenecektir. Bu kurslardan ilki olan, İŞKUR ile işbirliği içinde düzenlediğimiz, ilk grup Rezervasyon Elemanı meslek edindirme kursu 10 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır. Kursumuz iki ay sürecek olup, 9 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir. Rezervasyon elemanı kursunun ikinci grubu ile oda temizleyici ve çamaşırhane elemanı kursları için başvurularımız devam etmektedir.
AB/IPA kapsamında desteklenen İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(İSTESOB) ile İstanbul Otel Motel Kamping Pansiyoncular ve Benzerleri Esnaf Odası işbirliğinde yürütülen EuropeAid/135743/ID/ACT/TR/297 referans numaralı Dezavantajlı Grupların Ekonomik ve Sosyal Hayata Kazandırılması Projesi kapsamında konaklama sektöründeki üç meslekte İstanbul’daki işsiz kadın ve gençlere yönelik meslek edindirme kursları düzenlenecektir. Bu kurslardan ilki olan, İŞKUR ile işbirliği içinde düzenlediğimiz, ilk grup Rezervasyon Elemanı meslek edindirme kursu 10 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır. Kursumuz iki ay sürecek olup, 9 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir.

Rezervasyon elemanı kursunun ikinci grubu ile oda temizleyici ve çamaşırhane elemanı kursları için başvurularımız devam etmektedir. Kurslara kadınlarda 18-50 yaş aralığında, gençlerde ise 18-29 yaş aralığında bulunan kişiler başvurabilecektir. Rezervasyon elemanı kursunda en az lise mezunu olma şartı bulunmakta olup, yabancı dili olanlar öncelikle tercih edilecektir.

Kurslarımız proje ortağı İstanbul Otelciler Odasının Kumkapı'daki eğitim merkezinde verilmekte olup, kursiyerleri işletmelerde staj uygulaması da yaptırılacaktır. Rezervasyon elemanı ve oda temizleyicisi kurslarında İŞKUR ile işbirliği yapılmaktadır. Bu kursları tamamlayan kursiyerlerimize MEB sertifikası ve MYK mesleki yeterlilik belgesi verilecektir.

Eğitimi tamamlayan ve belge alan kursiyerlere imkanlar ölçüsünde iş bulunmaya çalışılacaktır. Bu konuda işe yönlendirme ve iş danışmanlığı desteği de verilecektir.