Kurs Programımız Milli Eğitim Bakanlığ tarafından onaylandı
14 Haziran 2017 Çarşamba, Ankara
YOLDER’in, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Ray Kaynakçıları Sertifikalanıyor” adlı mesleki eğitim projesi kapsamında hazırlanan Alümünotermit Ray Kaynakçısı Kurs Programı Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak, uygulamaya konuldu.

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) Türkiye’de Hayat Boyu
Öğrenmenin Desteklenmesi-II Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Ray Kaynakçıları
Sertifikalanıyor” adlı mesleki eğitim projesi Alümünotermit Ray Kaynkaçısı Kurs Programı Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak, uygulamaya konuldu.
Proje eş başvuran kurumu olan Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksek Okulu, iştirakçi kurum olan TCDD Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenleri, alan uzmanları ve proje çalışanlarının katıldığı “Alümünotermit Ray Kaynakçısı Meslek Standartlarına Uygun Öğretim Modüllerinin Geliştirilmesi Çalıştayı” ile hazırlıklarına başlanan, ardından paydaşların onayına sunularak son şekli verilen Kurs Programı İzmir İl Program Hazırlama Komisyonu tarafından kabul edildikten sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne gönderildi. Alümünotermit Ray Kaynakçısı Kurs Programı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12 Haziran 2017 tarihli onayı ile yeni hazırlanan farklı alanlardaki 12 program ile birlikte raylı sistemler teknolojisi alanında tek program olarak uygulamaya kondu.
YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat, projenin en önemli faaliyetlerinden olan kurs programının onay sürecinin tamamlanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, desteklerinden dolayı Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'na ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uzmanlarına, kurs programının hazırlanmasında emeği geçen uzmanlara ve proje çalışanlarına teşekkür etti.
Polat, "Dernek olarak hayat boyu öğrenmenin önemine inanıyor ve tüm üyelerimizin hayatlarının her alanında eğitim süreçlerine dahil olması için projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Ray Kaynakçıları Sertifikalanıyor projesi de bu inancımızın bir sonucu olarak hayata geçti. Projemiz 12 aylık bir süreci kapsıyor ancak fikri çıktıları ile raylı sistemler sektörüne uzun vadeli katkılar sağlayacak. Bunun en önemli göstergelerinden biri de kurs programımızın onaylanması ve uygulamaya konulmasıyla gerçekleşti. Kurs programının raylı sistemler sektörüne faydalı olmasını diliyoruz" diye konuştu.

******
‘Bu yayının içeriğinden yalnızca Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.’