Yerel Gazete 05 Mayıs 2017
5 Mayıs 2017 Cuma, İşte Kocaeli Gazetesi
Bilinçli Aile ve Bilinçli Toplum projesi dahilinde 35 kursiyere eğitim verilmeye başlanacak. Proje için büyük çaba gösteren ve emek sarf eden Kocaeli Roman Kültürünü Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar açıklamasında '' Dualar ile, yemekler ile projemizin eğitim kolunu başlattık. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun'' dedi. Hafta içi her gün yapılacak derslere Çocuk Gelişimi Öğretmeni Figen Yayla eşlik edecek.

Bilinçli Aile ve Bilinçli Toplum projesi dahilinde 35 kursiyere eğitim verilmeye başlanacak. Proje için büyük çaba gösteren ve emek sarf eden Kocaeli Roman Kültürünü Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar açıklamasında ''Dualar ile, yemekler ile projemizin eğitim kolunu başlattık. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun'' dedi. Hafta içi her gün yapılacak derslere Çocuk Gelişimi Öğretmeni Figen Yayla eşlik edecek. Proje kordinatörü Cengizhan Selçuk ve Basın Sorumlusu olarak Suat Taylan görev alacak.
Kocaeli Roman Kültürünü Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından yürütülen projeye ilgi büyük
Kocaeli Roman Kültürünü Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Acar , projeyle Romanların topluma sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliğinin arttırılması ile Romanların iş gücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını bildirdi. Avrupa Birliği'nin (AB) hibe programlarına katılan ve 300 proje arasından 133 bin 400 avro hibe almaya hak kazanan "Bilinçli Aile Bilinçli Toplum" Projesi Kocaeli'de tüm hızıyla devam ediyor.