Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası'nda Kadınlara Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Semineri Yapıldı Albüm
4 Ağustos 2017 Cuma, Çaycuma


ÇAYCUMA TSO’nun yürütmekte olduğu "Kadın Tasarımcılar Çaycuma'yı Değiştiriyor Projesi" kapsamında Çaycumalı kadınlar yönelik “Özgeçmiş hazırlama ve Mülakat Teknikleri” semineri yapıldı.
Çaycuma TSO Toplantı Salonu’nda 04.08.2017 Cuma günü yapılan ve Eğitimci Hülya Gümüşok tarafından verilen seminerde katılımcılara CV, Özgeçmiş, Kariyer kavramlarından yola çıkılarak Özgeçmiş hazırlanırken yapılan hatalar, işgören adaylarında aranan yetkinlik ve yetenekler, işgören adaylarında aranılan yetkinlikler, iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler, başarılı görüşmenin püf noktaları ve örnek olaylar anlatıldı.
Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık seminerle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “yürüttüğümüz proje ile kadınlarımızı iş hayatına hazırlarken onlara öncelikli olarak kazandırmamız gereken önemli özelliklerden biri de yaptıkları iş görüşmeleri olduğu için bu seminerimiz katılımcılara çok faydalı olacaktır. İşverenle ilk görüşme ve işin niteliklerine uygun ve yeterli olduğunu gösterme fırsatı olan özgeçmişlerin doğru hazırlanması ve mülakatta dikkat edilmesi gereken konuları öğrenenlerin işbulmalarının daha da kolaylaşacağı düşüncesindeyiz.”