Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası 2. Proje Fuarı “HAYATLAR DEĞİŞİYOR, TÜRKİYE GELİŞİYOR” Programına Katılarak “KADIN TASARIMCILAR ÇAYCUMA’YI DEĞİŞİTİRİYOR” Projesini Tanıttı
22 Temmuz 2017 Cumartesi, Ankara


Başkentte düzenlenen, Türkiye'nin 33 ilinde yürütülen hibe projelerine ait çıktıların yer aldığı "Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor 2. Proje Fuarı” düzenlendi. Çaycuma TSO da Ankara Ticaret Odası - ATO Congresium'daki bu fuara katılarak “KADIN TASARIMCILAR ÇAYCUMA’YI DEĞİŞİTİRİYOR” projesini tanıttı
Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığınca geliştirilen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde 33 ilde yürütülen 80 hibe projesinin çıktılarının sergilendiği fuarda Çaycuma TSO standındaki görsel ve fiziki proje çıktıları yoğun ilgi gördü.
Fuarın açılışına, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Burak Çağatay Doğan, AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı ve Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı ve Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François Begeot ile delegasyon ve bakanlıktan yetkililer katıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Program Otoritesi Başkanı Kürşat Arat, fuarın açılışında, kaynakları itibarıyla ufak ölçekli bu projeleri çok önemsediklerini dile getirdi. Projelerin kendilerine canlı laboratuvar imkanı sağladığını belirten Arat, "Burada hayata geçirilen projelerin birçoğu pilot uygulama olarak da değerlendirilmektedir. Çok başarılı projelerle karşılaştık. Bu projeler, istihdam seferberliğimizin, ekonomik reformlarımızın bir parçası olarak da kullanabileceğimiz doneler sağladı." diye konuştu.
Fuarda Muharrem Tezcan moderatörlüğünde “Hibe Projesi Uygulama Deneyimleri: Sonuçlar ve Kazanımlar” panelinde başarılı projelerin sunumları da paylaşıldı.