“TAYEP” PROJEMİZ BAŞARILI PROJELER ARASINDA
13 Eylül 2017 Çarşamba,
TALEP YÖNELİMLİ PROGRAM HAZIRLANMASI VE HAZIRLANAN PROGRAMA GÖRE MESLEKi EĞİTİM VE İSTİHDAM (TAYEP) PROJEMİZ ÇALIŞMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BELİRLENEN BAŞARILI 20 PROJE İÇERİSİNDE YER ALDI.

İnsanların tek başına kaliteli ve nitelikli olarak yetiştirilmeleri istihdam sorununu çözmeye yetmemektedir. İstihdam işletmelerin ihtiyacı olan elemanın yetiştirilmesi ile çözülebilir.
Genel Amaçlar :Yoksul veya yoksulluk riski altında bulunan Amasya Merkez ve Köylerinde yaşayan İŞ-KUR’a kayıtlı işsiz kişilerin istihdam edilebilirliğinin arttırılması, işgücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin ortadan kaldırılması için meslek kazandırılması ve istihdamı.

Özel Amaçlar: Amasya Merkez ve Köylerinde yaşayan Yoksul veya yoksulluk riski altında bulunan zorunlu eğitimi bitirmiş 19-35 yaş arası 25 i mesleğini yapabilecek engelli 100 kişinin işletmelerin talepleri doğrultusunda mesleki eğitimleri ve işyerlerinde uygulamalı staj eğitimi sonrası istihdamı.