KURSİYER SEÇİM MÜLAKATKARI YAPILDI
12 Ocak 2017 Perşembe,
Proje kapsamında kursiyerleri belirlemeye yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında ilk mülakat oturumumuz 12 Ocak 2017 tarihinde proje ortağımız olan Özürlüler Derneği Genel Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Mülakata toplam 22 engelli vatandaşımız katılmıştır. Ön başvuruları alınan kursiyer adayları, mülakatlar tamamlandıktan sonra dosya üzerinden değerlendirilecek ve kesin kursiyer seçimine yönelik olarak genel bir mülakat oturumu daha yapılacaktır.

"İstihdam için Beceri Engel Tanımıyor" projesi kapsamında Engelli vatandaşlarımızon istihdam edilibilirliklerinin artırılması ve sosyal hayata entegrasyonları amaçlanmaktadır. Bu kapsamda eğitime kabul edilecek vatandaşlarımızın seçim sürecinin iyi yönetilerek proje içeriğinde yer alan eğitimlere uyum sağlayabilecek adayların belirlenmesi önemli hale gelmektedir.

Proje dahilinde en az 100 engelli vatandaşımız ile mülakat yolu ile görüşmek suretiyle kursiyer belirleme çalışmalarının tamamlanması ve en uygun 20 vatndaşımızın da kesin kursiyer olarak

kayıtlarının yapılması hedefine yönelik olarak ilk faaliyetimiz proje ortağımız Özürlüler Derneği Genel Merkezinde 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Yapılan mülakata toplam 22 engelli vatandaşımız ilgi göstermiş olup, ön başvuru formları değerlendirilmek üzere alınmıştır.

Mülakatlar tamamlandığında toplam 100 engelli vatandaşımızın ön başvuru formları alınmış olacaktır. Bu aşamadan sonra dosya üzerinde uygun görülen kursiyerler adayları ayrılarak en uygun 20 kursiyerin seçimi için bu adaylarla son bir mülakat daha yapılacak ve kesin kursiyer listesi oluşturlacak olup kursiyer seçim sürecimiz tamamlanacaktır.