ÇİMENTO ÜRETİM ELEMANI (2, 3 ve 4) MESLEK STANDARDI VE YETERLİLİĞİ REVİZYONU ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ Albüm
21 Haziran 2016 Salı, CemenTTest Proje Ofisi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) ise Operasyon faydalanıcısı olarak yer aldığı Voc-Test Merkezleri – II Hibe Programı kapsamında Sendikamız tarafından yürütülen “Türkiye Çimento Sektöründe Mesleki Sınav ve Belgelendirme Sisteminin Geliştirilmesi (CemenTTest) Projesi” faaliyetlerine devam ediyor. Sendikamızca 2012 yılında hazırlanmış olan “Çimento Üretim Elemanı (Seviye 2,3,4) Meslek Standartları ve Yeterlikler”in Proje kapsamında kurulacak olan sınav ve belgelendirme sisteminde işlerliğinin sağlanması için incelenmesi kararlaştırıldı.

İlk çalışma 04-05 Nisan 2016 tarihlerinde Sendikamız Ankara İrtibat Ofisinde düzenlenen bir çalıştay ile gerçekleştirildi. Söz konusu çalıştaya, Sendikamızı temsilen Proje Koordinatörü Özgür ACAR, Proje Akreditasyon Yönetim Temsilcisi Derya KIZILDAĞ ve Proje Asistanı Merve ÖRS ile Üye fabrikamız MEDCEM Çimento Üretim Müdürü ve Çimento Ulusal Yeterlilikler Kurulu (ÇYK) üyesi Deniz ÖZDİL katılırken; moderatörlüğü yine EDUSER firması temsilcileri üstlendi.
İkinci çalışma ise 20-21 Haziran 2016 tarihlerinde yine Sendikamız Ankara İrtibat Ofisinde düzenlenen bir çalıştay ile “revize” edildi. Çalıştaya, Sendikamızı temsilen Proje Koordinatörü Özgür ACAR, Proje Akreditasyon Yönetim Temsilcisi Derya KIZILDAĞ, Proje Asistanı Merve ÖRS ve Proje Teknik Uzmanı Vedat KANMAZ ile Üye fabrikamız olan MEDCEM Çimento ve ÇYK üyesi Üretim Müdürü Deniz ÖZDİL katılırken; Projeye danışmanlık hizmeti veren kuruluş olarak yer alan EDUSER Firması Mesleki Yeterlilik ve Sınav Hizmetleri Birim Koordinatörü Hayrünnisa SALDIROĞLU çalıştayın moderatörlüğünü üstlendi.
Düzenlenen bahse konu Revizyon Çalıştayları ile üye fabrikalarımızda sahada çalışmakta olan üretim elemanlarının belgelendirilebilmesi için ilk adım atılmış oldu.