SINAV SORU BANKASI GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ Albüm
24 Haziran 2016 Cuma, Metropolitan Otel
AB tarafından finanse edilen Voc-Test Merkezleri – II Hibe Programı dahilinde yürütülen CemenTTest Projemiz kapsamında 23-24 Haziran 2016 tarihlerinde Ankara Metropolitan Hotels’de Sınav Soru Bankası Geliştirme Prosedürleri Çalıştayı” düzenlendi.

Çimento Üretim Elemanı (Seviye 4, 3 ve 2) ulusal yeterliliklerine dayalı olarak Projede ele alınacak olan teorik ve uygulamalı Sınav Soru Bankası (SSB) geliştirme süreci ile SSB formatının tanımlanması ve tanımlanan çerçeveye göre SSB hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Sendikamızı temsilen Proje Koordinatörü Özgür ACAR, Proje Akreditasyon Yönetim Temsilcisi Derya KIZILDAĞ, Proje Asistanı Merve ÖRS ve Proje Teknik Uzmanı Vedat KANMAZ ile Bursa Çimento Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) Osman BİLDİR, Akçansa Büyükçekmece Çimento Fabrikası Bakım Müdürü Engin Haldun AKYAZ, Votorantim (Çorum) Çimento Fabrikası Kalite ve Geliştirme Müdürü Sıtkı TORUN, Baştaş Çimento Fabrikası Üretim Müdürü Hüseyin AKBULUT ve Limak Batı Ankara Çimento Fabrikası Yarı Mamül Üretim Şefi Serdar DOĞAN katıldı. katıldı. Çalıştayda ayrıca, Proje yürütümünün denetlenmesinden sorumlu Proje Teknik Üst Kurulu (TÜK) oluşturularak çalışmalarına başladı. Aynı zamanda Sendikamıza bünyesinde yer alan Çimento Ulusal Yeterlilikler Kurulu’nda da görev yapmakta olan Üye fabrikalarımızın temsilcilerinden Engin Haldun AKYAZ oybirliğiyle TÜK Başkanlığı’na seçildi.
Başkanlık seçiminin ardından, Projede danışmanlık hizmeti veren kuruluş olarak yer alan Eduser Firması yetkililerince ulusal mesleki yeterlilik sisteminin yapısı, SSB hazırlanacak mesleki yeterlilikler, sınav ve belgelendirme prosedürleri ile yeterlilik belirlemede ölçme ve değerlendirme hakkında TÜK Üyelerine yönelik olarak eğitimler verildi.