ÇESBEM KOMİTE VE KOMİSYON ÜYELERİNE AKREDİTASYON VE SINAV DEĞERLENDİRİCİSİ EĞİTİMLERİ VERİLDİ Albüm
25 Ocak 2017 Çarşamba, Wyndham Otel
CemenTTest Projesi, ÇEİS Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin (ÇESBEM) Çimento Üretim Elemanı (Seviye 2, 3 ve 4) Ulusal Yeterliliğine dayalı MYK’dan sınav ve belgelendirme yetkisi alması ve Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite edilmesi için gerekli alt yapı desteğini sağlamayı amaçladığı faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda, Projenin hedef grubu içerisinde yer alan üretim-bakım yardım işçileri, üretim işçileri ve üretim ustalarını belgelendirmek üzere teorik ve performans sınavlarının düzenlenmesi yönünde çalışmalara başlandı.

İlk olarak, çimento sektöründe yönetici olarak çalışmış ve halen Üye fabrikalarda müdür, şef veya mühendis olarak çalışmakta olan kişiler ile sosyal taraf temsilcilerinden oluşacak ÇESBEM’e bağlı Tarafsızlık Komitesi, İtiraz ve Şikâyet Değerlendirme Komitesi, Program Komitesi ve Sınav Komisyonu oluşturuldu. Ardından, Proje kapsamında iştirakçi kuruluşlar olarak Limak Çimento San. ve Tic. A.Ş. Ankara Şubesi ve Baştaş Başkent Çimento San. ve Tic. A.Ş.’nin ev sahipliğinde 30 Çimento Üretim Elemanına yönelik gerçekleştirilecek olan pilot sınav uygulaması öncesinde, ÇESBEM Komite ve Komisyon üyelerinin görev ve sorumluluklarının anlatıldığı “Ulusal Yeterlilik Sistemi (UYS) Kapsamında Sınav ve Belgelendirme Uygulamaları TS EN ISO/IEC 17024 Akreditasyon ve Değerlendirici Eğitimi” 23-25 Ocak 2017 tarihleri arasında Limak Ambassadore Hotel’de EDUSER Danışmanlık Firması moderatörlüğünde gerçekleştirildi.
Sendikamız Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitime, sektörümüze uzun yıllar değerli katkılar sunmuş olan Yusuf Ziya BEKİROĞLU, Hikmet Nurhan PARLAK, Bünyamin EROĞLU ile Mustafa ÖZTÜRK’ün yanı sıra; sosyal tarafları temsilen T. Çimse-İş Sendikası Bozüyük Şube Başkanı Hasan EMER ve Toplu İş Sözleşmesi Müdürü Özge KARADAVUT, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nı temsilen Yaşar Baki ALTUNBAŞ ve Recep DİLEK ile EDUSER Danışmanlık Firması Temsilcileri ve CemenTTest Proje Yönetim Ekibi katıldı.
ÇESBEM bünyesinde gerçekleştirilecek olan sınavlarda sınav gözetmeni ve değerlendiricisi, sınav sorularının hazırlanmasında ise soru yazarı olarak katkı verecek isimler şu şekilde oluştu:
Osman BİLDİR (Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.), Engin Haldun AKYAZ (Akçansa Çimento San. ve T.A.Ş.), Serdar DOĞAN (Limak Çimento San. ve T.A.Ş.), Fatih BEYAZHANÇER (Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş.), Ahmet Müfit TEKİN (Konya Çimento San. A.Ş.), Ahmet Bülent KÜREN (Aslan Çimento San. A.Ş.), Onur DEMİRKIRAN (Adana Çimento San. T.A.Ş.), Mahmut Emin ŞENEL (Adoçim Çimento ve Beton San. Tic. A.Ş.), Serkan ÖZÜMİT (Batıçim Batı Anadolu Çimento San. A.Ş.), Saniye YIRTICI (Batısöke Söke Çimento San. A.Ş.), Kıvanç Muharrem TOKEL (Bolu Çimento San. A.Ş.), Tahsin AY (Bursa Çimento), Mehmet ŞOR (Çimko Çimento ve Beton Sanayii Tic. A.Ş.), Mustafa ÖZTÜRK (Çimsa Çimento San. ve T.A.Ş.), Burak DEMİRHAN (Denizli Çimento Sanayii T.A.Ş.), Muharrem ÖLMEZ (Göltaş Göller Bölgesi Çimento San. ve Tic. A.Ş.) ve Nuri ARIÇ Göltaş Göller Bölgesi Çimento San. ve Tic. A.Ş.).