ÇİMENTO SEKTÖRÜNDE ULUSAL YETERLİLİKLERE DAYALI MESLEKİ BELGELENDİRME HİZMETLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Albüm
23 Mayıs 2017 Salı, Wyndham Otel
Proje sürecinde elde edilen tüm çıktıların yaygınlaştırılması, proje evrelerinde oluşturulan araç, doküman ve ÇESBEM’in geliştirilmesine yönelik uygulamaların sonuçlarının kamuoyuna duyurulması, doğrudan ilgili taraflara, uzmanlara ve çimento sektörü temsilcilerine teknik detaylarıyla tanıtılması amacıyla 23 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de “Çimento Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Mesleki Belgelendirme Hizmetleri Konferansı ve Kapanış Toplantısı” düzenlendi.

ÇSGB AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı ve Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) operasyon faydalanıcısı olduğu Voc-Test Merkezleri II Hibe Programı kapsamında finanse edilen CemenTTest Projesi Sendikamız tarafından yürütülmeye devam etmektedir.
CemenTTest Projesi ile sektörümüze; 3 mesleğe özgü yeni ulusal meslek standardı, 3 mesleğin ulusal yeterliliği ve Çimento Üretim Elemanı (Seviye 2, 3 ve 4) ulusal yeterliliklerine dayalı sınav ölçme-değerlendirme araçları kazandırıldı. Bahse konu ana faaliyetlerin dışında alt faaliyetlerinde gerçekleştirildiği Proje sürecinde elde edilen tüm çıktıların yaygınlaştırılması, proje evrelerinde oluşturulan araç, doküman ve ÇESBEM’in geliştirilmesine yönelik uygulamaların sonuçlarının kamuoyuna duyurulması, doğrudan ilgili taraflara, uzmanlara ve çimento sektörü temsilcilerine teknik detaylarıyla tanıtılması amacıyla 23 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de “Çimento Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Mesleki Belgelendirme Hizmetleri Konferansı ve Kapanış Toplantısı” düzenlendi.
Sendikamız Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan Konferansın sabahki oturumunda; T. Çimse-İş Genel Başkanı Zekeriye NAZLIM, ÇSGB AB Mali Yardımlar Daire Başkanı Uğur GÜNEŞ ve MYK Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanı İsmail ÖZDOĞAN konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından Proje iştirakçisi kuruluşlar olan, Limak Çimento San. ve Tic. A.Ş. Ankara Şubesi Genel Müdürü Ramazan ABAY ile Baştaş Başkent Çimento San. ve Tic. A.Ş. Teknik Direktörü Hüseyin AKBULUT’a proje kapsamında sunmuş oldukları destek ve yardımlarından ötürü “Teşekkür Belgeleri” takdim edildi. Konferansın öğleden sonraki oturumuna ise Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU iştirak ederek, CemenTTest Projesi ile hayata geçirilen faaliyetlerin önemine değinen bir konuşma gerçekleştirdi.
Konferansta ÇESBEM’in MYK ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) nezdindeki çalışmalarının bir göstergesi olarak sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin tanıtıldığı “Tanıtım Videosu” tüm katılımcılara ilk kez izletildi. Söz konusu video, Konferansa özel olarak hazırlanan dosyaların içerisinde proje tanıtım broşürü ve usb bellekler ile birlikte katılımcılarla paylaşıldı.
Konferansa Sendikamıza üye fabrikalarda Üretim, Bakım ve İnsan Kaynakları birimlerinde görev alan saha uzmanları ile işveren, işçi ve resmi kuruluş temsilcilerinin de içinde bulunduğu yaklaşık 90 kişi katılım sağladı.