MYK CAM, ÇİMENTO VE TOPRAK SEKTÖR KOMİTESİ YENİ ULUSAL YETERLİLİKLER İÇİN 12. KEZ TOPLANDI Albüm
20 Haziran 2017 Salı, Mesleki Yeterlilik Kurumu
Çimento Test Elemanı (Seviye 4), Merkezi Kumanda Operatörü- Çimento (Seviye 5) ile Merkezi Kumanda Operatörü- Farin (Seviye 5) mesleklerinin yeterliliklerini incelemek üzere MYK Cam, Çimento ve Toprak Sektör Komitesi 12. kez bir araya gelerek, 20 Haziran 2017 tarihinde MYK’da bir toplantı gerçekleştirdi.

2014 yılında Sendikamızın kendi kaynaklarıyla geliştirdiği Çimento Test Elemanı (Seviye 4), Merkezi Kumanda Operatörü- Çimento (Seviye 5) ile Merkezi Kumanda Operatörü- Farin (Seviye 5) ulusal meslek standartlarının ulusal yeterliliklerini geliştirmek üzere; 17-19 Ekim 2016 ve 20-22 Mart 2017 tarihleri arasında CemenTTest Projesi faaliyetleri kapsamında Ulusal Yeterlilik Geliştirme Çalıştayları düzenlendi. Çalıştayların çıktısı olan taslak yeterlikler, incelenmek üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu’na (MYK) gönderildi.
Söz konusu mesleklerin ulusal yeterliliklerini incelemek üzere MYK Cam, Çimento ve Toprak Sektör Komitesi 12. kez bir araya gelerek, 20 Haziran 2017 tarihinde MYK’da bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya; MYK Cam, Çimento ve Toprak Sektör Komitesi üyesi olarak Özgür ACAR Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nu (TİSK) temsilen katıldı.
Toplantıda taslak ulusal yeterliliklerin, sektör komitesinde alınan kararlar doğrultusunda düzenlenerek MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verildi. Söz konusu Ulusal Yeterlilikler, Yönetim Kurulu onayından geçmesinin ardından yürürlüğe girecek.