ATSO, Aşçı Yardımcılarını ve Garsonları İş Hayatına Hazırlıyor Albüm
26 Ağustos 2016 Cuma, Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Benim İşim Benim Geleceğim” projesi kapsamında genç istihdamın, girişimciliğin ve öğrencilere yönelik mesleki rehberlik sisteminin desteklenmesine yönelik faaliyetler devam ediyor.

Proje kapsamında 4 Nisan 2016 tarihinde proje ortağı olan Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi’nde teorik eğitimleri başlayan Servis Elemanı Yardımcısı ve Aşçı Yardımcısı mesleki kurslarının teorik eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler, otellerdeki işbaşı eğitimlerine başladı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar faaliyetler hakkında bilgi aldı.

ATSO Başkan Yardımcısı İssi, projenin; mesleki ve yenilikçi eğitim yöntemleriyle daha fazla istihdam edilebilir bir genç nüfusun yaratılmasına, eğitim/öğretim ve işgücü piyasasının ihtiyaçları arasında daha güçlü bir bağ oluşturarak genç işsizliğinin azaltılmasına katkıda bulunulacağını belirtti.

Başarılı Olanlara iş garantisi

“Benim İşim Benim Geleceğim” projesinin genç istihdamı ve işgücünün önündeki sorunlara çözüm üretmek için hayata geçirildiğini belirten Başkan Yardımcısı İssi, “Proje’nin birkaç ayağı bulunuyor. Bunlardan birisi ile de; Antalya ili ve bölgesinde turizm sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan aşçı yardımcısı ve servis elemanı yardımcısı açığını gidermek ve gençleri meslek sahibi yapmak hedefleniyor. 15-29 yaş arasında olan genç işsizlere yönelik düzenlenen mesleki eğitim kurslarının teorik eğitimlerini başarı ile tamamlayan 45 genç proje iştirakçisi olan TT Otelleri ve Barut Otelleri’nde işbaşı eğitimlerine başladı. Eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu görüyoruz. Gençlere, kurs süresince cep harçlığı da veriliyor. İşbaşı eğitimlerini başarı ile bitiren gençler otellerde istihdam edilecek. ATSO olarak bu tür projeleri düzenlemeye devam edeceğiz. İşsiz ve mesleksiz gençlerimize projelerimizi takip etmelerini ve bu imkanlardan yararlanmalarını öneriyorum.” dedi.

Başkan Yardımcısı İssi, projeye desteklerinden dolayı Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi Müdürlüğü yönetici ve öğretmenleri ile TT Otellerine ve Barut Otelleri’ne teşekkür etti.