Ordu'da "Engelli Hakları ve Sosyal Entegrasyonu ile İstihdamı" konulu çalıştay düzenlendi. Albüm
10 Ekim 2017 Salı, ORDU
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında (OTSO) ile Ordu Özürlüler Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü "İstihdam için Beceri Engel Tanımıyor" Projesi kapsamında çalıştay düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında (OTSO) ile Ordu Özürlüler Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü "İstihdam için Beceri Engel Tanımıyor" Projesi kapsamında bir çalıştay düzenlendi

Projenin yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, yaptığı açılış konuşmasında, proje doğrultusunda engelli kursiyerlere eğitim verildiğini söyledi.

Eğitime katılan 20 kişinin engelli değil, birer kahraman olduğunu belirten Akgün, şunları söyledi:

"Onlarla 6,5 ayımızı beraber geçirdik. Bu kahramanlara ev sahipliği yapan okulumuzdaki tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Onları yetiştiren, bugüne getiren anne babalarına da teşekkür ediyorum. Çok güzel bir uyum içerisinde eğitim süreci geçirdik. Hepsi her gün geldi, dersleri takip ettiler. Bu durum da okulumuza yeni başlayan genç öğrencilerimize örnek olsun."

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise Türkiye'de engellerin aşıldığı güzel çalışmaların olduğunu dile getirerek, "Ampute Milli Takımı'nın dün yaşamış olduğu ve ülkemize yaşatmış olduğu şampiyonluk engellerin ortadan kaldırılabileceğinin çok önemli örneklerinden biridir. Onun için bir kez daha Ampute Milli Takımı'mızı sizler ve ülkemiz adına tebrik ediyorum." diye konuştu.

Engelli Basketbol Takımlarının olduğunu da anımsatan Tekintaş, bir üst lige çıkmaları konusunda onlarla birlikte olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, KOSGEB İl Müdürü Sinan Şahin, ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kürşat Korkmaz ile kentteki bir tekstil fabrikasının müdürü Özgür Özay'ın konuşmacı olarak bulunduğu çalıştaya geçildi.

Programa, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevik Noyan, OTSO Genel Sekreteri İsmail Hakkı Üçer ve Proje Genel Koordinatörü Yiğithan Keleşoğlu ile akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.