Tüm Duyurular

TRH2.1.IAREFG-II/P03/592 Liseliyiz, Mutluyuz Gelecekten Umutluyuz
Proje Genel Bilgileri
Liseliyiz Mutluyuz Gelecekten Umutluyuz Projesi
Genel hedef;
- Bölgede eğitim kalitesini artırarak, kız çocuklarının okullaşma oranlarının yükseltilmesine katkı sağlamak.
Özel hedef;
1- Sivas merkezde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı orta öğretim kız öğrenci pansiyonlarında kalan 13-17 yaş arası, dezavantajlı durumda olan 160 kız öğrencinin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilecekleri yaşam alanları oluşturarak orta öğretime ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarına devam oranlarının arttırılması.
2-Özellikle kız öğrencilerin okula devam oranlarının arttırılması için üniversiteler, eğitim kurumları, yerel yönetimler, kamu kurumları, STK’lar ve MEB’in Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) arasındaki diyalog ve işbirliğinin iyileştirilmesi
3-Sivas ili kırsalında yaşayan ve bulunduğu ortamda orta öğretime gitme şansı olmayan kız çocuklarının okula devam etmesi için bilinç oluşturulması.
Genel Amacı
Bölgede eğitim kalitesini artırarak, kız çocuklarının okullaşma oranlarının yükseltilmesine katkı sağlamak

Özel Amacı
Sivas merkezde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı orta öğretim kız öğrenci pansiyonlarında kalan 13-17 yaş arası, dezavantajlı durumda olan 160 kız öğrencinin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirebilecekleri yaşam alanları oluşturarak orta öğretime ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarına devam oranlarının arttırılması.

Sivas ili kırsalında yaşayan ve bulunduğu ortamda orta öğretime gitme şansı olmayan kız çocuklarının okula devam etmesi için bilinç oluşturulması.

Beklenen Sonuçlar

Etkin bir proje yönetimi sağlandı. Kamuoyunun projeye ilgisi çekilerek, proje bölge halkına tanıtıldı. Kız Çocuklarının Okullaşma Oranında %10 oranında artış oldu. Müzik, Tiyatro, Resim, Spor ve Edebiyat alanlarında 160 kız öğrenci eğitim verilerek okulu terk oranında %10 azalma gerçekleşti. Sivil Toplum ve Kamu kurumları arasında ortak hareket etme ve proje üretme kabiliyeti gelişti.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Liseliyiz, Mutluyuz Gelecekten Umutluyuz Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 SİVAS GELİŞİM GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
sivasgelisim@hotmail.com Tel:3462240020 Faks:3462240020