Tüm Duyurular

TRH2.1.IAREFG-II/P03/86 Geleceğin Annelerini Bugünden Eğitelim
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Kızıltepe ilçesinde eğitim kalitesini artırmak, eğitim ve işgücü piyasası arasındaki bağı güçlendirmek ve özellikle kız çocukları olmak üzere, okula devam oranlarını arttırılmak.

Özel Amacı
En az 2400 anne/babanın özellikle kız çocuklarının okullaşması konusunda fikirlerini almak; böylece Kızıltepe ilçesinde özellikle kız çocukların okula devamı ile ilgili anketlerle bir veri tabanı oluşturmak. 2- Okul terki riski altındaki 60 ortaokul son sınıf öğrencisine ev ve okul materyal desteği sağlanıp, kurs verilerek lise giriş sınavlarında başarılarını artırmak. 3- Yaygın eğitim sürecine ve mesleki eğitim süreçlerine dahil edilmesi amacıyla 30 kadına açık öğretim kayıtları hakkında bilgi vermek ve temel bilgisayar ve bilgisayarlı ön muhasebe alanlarında eğitim verilerek onları donanımlı hale getirmek. 4- Açık orta okula devam eden 10 engelli kız ve erkek öğrencinin açık öğretim sınavlarından başarıyla geçip mümkünse örgün eğitim sistemine dahil edilmesini sağlamak. 5- Dezavantajlı 60 yetenekli lise mezunu veya lise son sınıftaki kız öğrenciyi resim, müzik ve beden eğitimi kurslarıyla üniversite yetenek bölümlerine yerleştirmek. 6-Ortaklar arasında oluşturulacak işbirliği ile projede yer alan 100 veliyi yüz yüze görüşmeler yapılarak öğrencinin eğitim sürecinde velinin rolü konusunda bilinçlendirme

Beklenen Sonuçlar
1- Kızıltepe ilçesinde risk altında bulunan 2400 anne babaya ulaşılmış olacak. 2- okul terki riski altında bulunan 60 kız öğrencinin SBS de başarılı derecelerle öncelikli olarak meslek liselerine yerleşmesi sağlanmış olacak. 3- 30 kadın, verilen eğitimlerle aktif işgücü piyasasına katılmış olacak. 4- 10 engelli birey sosyal hayatta dahil edilecek. 5- 60 kız öğrenci yetenekleri doğrultusunda üniversite bölümlerine yerleştirilmiş olacak. 6- 100 veli de PDR hizmetiyle farkındalık yaratılmış olacak.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Geleceğin Annelerini Bugünden Eğitelim Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 MİSAKI-I MİLLİ ORTAOKULU
mehmet_aydogan3754@hotmail.com Tel:4823124080 Faks:4823124080