Tüm Duyurular

TRH3.1UYEP2/P-03/37 Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projesi
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Esnaf ve sanatkârlar ile bunların yanlarında çalışanların meslekî ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmelerini ve meslekî eğitimlerini sağlamak amacıyla Avrupa Yeterlilikler Çerçevesine uyumlu mesleklerin Ulusal yeterliliklerini hazırlamak yoluyla esnaf ve sanatkarları niteliklerini belgelemek.

Özel Amacı
Elektrik, Elektronik sektörü ve Elektrik-Elektronik Ürün ve Teçhizatın Montaj, Kurulum, Bakım ve Onarım alt sektöründeki çok tehlikeli meslekler kapsamına giren Elektrik Tesisatçısı Seviye 5, Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4 mesleklerinde Ulusal Meslek Standartları ve Elektrik Tesisatçısı Seviye 5, Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi Seviye 4, Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4, Bobinajcı Seviye 4 mesleklerinde Ulusal Yeterlilikleri hazırlamak ve VOC-TEST Merkezi kurmak yoluyla Elektrik Tesisatçısı Seviye 3-4-5, Elektronik ve Elektrikli Ürünler Servisçisi Seviye 4, Görüntü ve Ses Sistemleri Elemanı Seviye 4 meslek alanlarında VOC-TEST Merkezi kurmak.

Beklenen Sonuçlar
Proje ekibi oluşturuldu. Yeterlilik geliştirme komisyonu oluşturuldu ve proje süreçleri kapsamında, meslek alanları baz alınarak gerekli toplantılar yapıldı. Elektrik elektronik sektöründe belgelendirme konusunda AB örnekleri incelendi ve örnek ülke ziyareti gerçekleştirdi. 2 meslekte standart hazırlandı. 4 meslekte ulusal yeterlilik hazırlandı. VOC-TEST Merkezi kuruldu. 5 ulusal yeterlilik VOC-TEST Merkezi kapsamına alındı. 10 oda temsilcisine proje mesleklerinde sınavlar gerçekleştirildi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Elektrikçi Esnafını Belgelendirme Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 TURKİYE ELEKTRİK ELEKTRONİK VE BENZERLERİ TEKNİSYENLERİ ESNAF VE SANATKARLARI FEDERASYONU
eto-istanbul@hotmail.com Tel:3122299239 Faks:3122319912