Tüm Duyurular

TRH3.1UYEP2/P-03/57 Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Personel Belgelendirme Merkez...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
TR62 (Adana, Mersin) Bölgesinde iş piyasasının talep ettiği nitelikli ve belgeli işgücünü yetiştirmek ve geliştirmek için Mersin Ticaret ve Sanayi Odası kurumsal çatısı altında hizmet verecek olan “Meslek Standartları Geliştirme, Mesleki Bilgi ve Beceri Sınav ve Belgelendirme Merkezi”ni akredite olarak kurmak ve işletmek.

Özel Amacı
Rekabet edebilirliğin her geçen gün arttığı günümüzde; iş piyasasının istek ve taleplerine cevap verebilecek mesleki nitelikli ve belgeli iş gücünün geliştirilmesi, bireylerin öğrenim hayatlarında kazandıkları bilgi ve becerilerinin tanınmasının ve belgelenmesinin teşvik edilmesi, mesleki eğitim ve öğretim kurumları ile iş piyasası arasındaki kopuk iletişimden dolayı bireylerin istihdam edebilirliklerinde yaşadıkları mesleki bilgi ve beceri eksikliklerinin giderilmesi, hayat boyu öğreniminin desteklenmesi ve bireylerin belgelendirilmesi ile istihdam sorunun çözümüne katkıda bulunmak.

Beklenen Sonuçlar
MTSO çatısı altında TR62(Adana, Mersin) Bölgesinde hizmet verecek olan Meslek Standartları Geliştirme Mesleki Bilgi ve Beceri Sınav ve Belgelendirme Merkezinin kurulması ve işletilmesi. TR62(Adana, Mersin) Bölgesinde dış ticaret (ithalat ihracat, gümrükleme, depolama) alanında çalışan veya çalışacak olan bireylerin mesleki niteliklerinin arttırılması ve bunun belgelendirilmesi, istihdam sorunun çözümüne katkı sağlanması beklenen diğer sonuçlardır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Personel Belgelendirme Merkezi Kurulumu ve İşletilmesi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
fevzifilik@gmail.com Tel:3242389500/293 Faks:3242389802