Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/17 Mobil Teknoloji, Mobil İstihdam
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Projenin genel amacı; mobil hizmetler ve internet teknolojileri alanında İstanbul’da yaşayan gençlerin yaratıcılığının, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin arttırılmasına katkı sağlamak, böylelikle ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmaktır.

Özel Amacı
1. Gençlerin internet ve mobil teknolojik değişimi kendi lehlerine kullanabilmelerini kolaylaştıracak uzmanlık ve bilgi düzeyinin geliştirilmesi,
2. Gençlerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi,
3. Önümüzdeki dönemin en önemli sektörlerinden biri olan internet ve mobil hizmetler alanına genç girişimcilerin entegrasyonunun sağlanması

Beklenen Sonuçlar
1. Proje sonucunda İnternet ve Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı kurulmuş olacaktır.
2. 100 genç girişimcilik, mobil hizmetler geliştirme ve iletişim konularında 180 saatlik eğitime katılacaktır.
3. Proje kapsamında 100 gencin sektörde deneyim sahibi iş insanları ile biraraya gelmeleri sağlanacak ve başarılı örnekleri tanımaları sağlanacaktır.
4. Kariyer programı ile işletmelerin nitelikli, proje sahibi gençlerle bir araya gelmeleri ve yeni projeleri birlikte hayata geçirmeleri için gerekli altyapı geliştirilecektir.
5. Proje sonunda 20 gencin mobil hizmetler ve internet temelli projeler yürüten işletmelerde iş bulması, en az 20 gencin de söz konusu sektörde kendi projesini başlatması beklenmektedir.
6. Gerçekleştirilen yeni girişimcilik konferansı ile İstanbul özelinde tüm Türkiye’de internet, mobil hizmetler ve girişimcilik konularını birlikte tartışan uluslararası bir konferans, 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiş olacaktır.
7. Girişimci gençlere 2 danışman tarafından, iş kurma ve sürdürme konusunda 3 ay süreyle danışmanlık desteği sağlanmış olacaktır.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
S1 - İnternet ve Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı kurulmuştur.
S2 - 100 genç girişimcilik, mobil hizmetler geliştirme ve iletişim konularında eğitim almıştır.
S3 - 100 gencin sektörde deneyim sahibi iş insanları ile biraraya gelmeleri sağlanacak ve başarılı örnekleri tanımaları sağlanmıştır.
S4 - 16 genç istihdama kazandırılmıştır.
S5 - 100 genç KOSGEB girişimcilik eğitimi almıştır.
S6 - 3 kişi girişimcilik uygulamasını pazara sunmuş 1 kişi şirket kurma aşamasına gelmiştir.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mobil Teknoloji, Mobil İstihdam Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 EKONOMİSTLER DERNEĞİ
info@ekonomistler.org.tr Tel:2122345407 Faks: