Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/696 Gençlere Meslek,Ekonomiye Destek
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
1- İlimizde faaliyet gösteren ve gösterecek firmaların ihtiyaç duyduğu genç nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasını,
2- Ayrıca Osmaniye ilinde işgücü piyasasında nitelikli bir iş bulmaya çalışan genç işsizlerin girişimcilik eğitimleri ile desteklenerek kendi işlerini kurmalarını, iş piyasasına çalışan yada işveren statüsünde katılmalarını hedeflemektedir.

Özel Amacı
1- Osmaniye ilinde eğitimini yarıda bırakmış gençler ile en az ortaokul mezunu 40’ar gençin “Overlokçu”, “Hasta Yaşlı Refakatcısı”, “Temel İmalat ve Montajcısı” ve ”Temel Metal Şekillendirme Elemanı” olarak yetiştirilmesi. 2- 60 genç bireye (30 kadın, 30 erkek) girişimcilik eğitimleri ile iş kurma becerilerinin kazandırılmasını, 3- Meslek ve kariyer konusunda rehberlik, stajyerlik ve işbaşı eğitim, iş arama destekleri gibi yollarla okul yaşamından çalışma hayatına geçiş becerilerinin kazandırılmasını,

Beklenen Sonuçlar
1- Projede doğrudan faydalanıcı olan 160 gençten 40’ı “Overlokçu”, 40’ı “Hasta Yaşlı Refakatcısı”, 40’ı “Temel İmalat ve Montajcısı”, 40’ı “Temel Metal Şekillendirme Elemanı” olarak yetiştirildi. 2- 60 genç(30kadın+30 erkek) girişimcilik eğitimleri sayesinde iş piyasasına kendi işini kurarak katılmaları sağlandı. 3- Gençlerin bölgedeki işgücüne ulaşabilmeleri ve iş taleplerini izleyebilecekleri “Web Portalı” ve “Kariyer Destek Masası” kuruldu. 4- Proje sahibi Bahçe Teknik ve Meslek Lisesi ve ortaklarının bölgenin istihdam ihtiyacına cevap verebilecek ekipman desteği sağlandı.
5- Ortaokuldan mezun olan başarılı öğrencilerin de meslek liselerini tercih etmeleri sağlandı. 6- Lise ve Üniversite mezunları ile devam eden gençlerimizin okul yaşamından çalışma hayatına geçişlerini kolaylaştırıldı.
7- Eğitilmiş işgücü hedef sektörlerde pozitif hareketlilik sağladı, 8- Çalıştaylarda hazırlanan rapor “ÇSGB”, “MEB”, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı”, “Osmaniye Valiliği İl İstihdam Kurulu” ile paylaşıldı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
S1 - Projede doğrudan faydalanıcı olan 164 gençten 41’i “Kadın Model Uygulamalı Etek Dikimi”, 40’ı “Hasta Yaşlı Refakatcısı”, 41’i “CNC Tezgahları ve Programlama”, 42’si “Temel Metal Şekillendirme Elemanı” olarak yetiştirildi. 20 günlük staj eğitimi yapıldı.
S2 - 169 gence CV hazırlama, iş başvurusu yapma, iş arama teknikleri, meslek seçimi vb. konularda seminer verildi.
S3 - 385 kişinin katıldığı bilgilendirme konferansı yapıldı
S4 - Gençlerin bölgedeki işgücüne ulaşabilmeleri ve iş taleplerini izleyebilecekleri “Web Portalı” ve “Kariyer Destek Masası” kuruldu. 327 genç Kariyer Destek masasından yararlandı.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Gençlere Meslek,Ekonomiye Destek Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 BAHÇE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
hasangulay@gmail.com Tel:3288612234 Faks: