Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/1013 Gazaltı Kaynakçılığı Meslek Edindirme Kursu İle Genç İsti...
Proje Genel Bilgileri
Gazaltı Kaynakçılığı Meslek Edindirme Kursu ile Genç İstihdamının Desteklenmesi
1 Mart 2016’da Gazaltı Kaynakçılığı Meslek Edindirme Kursu İle Genç İstihdamının Desteklenmesi Projesi ( GAK-MEK-GİD) başlatıldı. 28 Şubat 2017’ye kadar devam eden proje, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Malî Yardım Aracı (IPA)’nın, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının 4 bileşeninden biri olan istihdam öncelik ekseni çerçevesinde hazırlanmıştır.

Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin, operasyon yöneticisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’dır.

Projemizin süresi: 12 Ay

Proje Toplam Bütçesi: 406.326,40 € (364.027,82 € Hibe- 42.298,58 € Eş-Finansman)
Genel Amacı
Kars ilinde genç istihdamını destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmasının sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

Özel Amacı
Projenin Özel Hedefleri;
1) Kars ilinde yaşayan 80 gencimize Gazaltı Kaynakçılığı Meslek Edindirme Kursu vererek gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmak,
(2) Genç istihdamını destekleyici girişimcilik eğitimleri, genel beceri eğitimleri,rehberlik ve danışma hizmetleri vererek gençlerin istihdamını destekleyici bütüncül hizmetler sağlamak ve kapasitelerini artırmak ve böylece öğrenci olan kursiyerlerinde okuldan işe geçişlerini kolaylaştırmak,(3)Bilgilendirme ve tanıtım toplantıları düzenleyerek işgücü talep ve arz taraflarının ilgili aktörlerini bir araya getirmek ve işbirliğini güçlendirmektir.

Beklenen Sonuçlar
(1)Projenin Kars ve çevresinde tanınması ve ulusal düzeyde yankı bulması,
(2)Toplamda 40 gencin meslek sahibi olmalarının sağlanması,
(3)Genç işsiz kursiyerlerin proje bitiminde büyük oranda istihdama katılmaları
(4)İlde özellikle genç işsizlik oranında düşüş sağlanması,
(5)Kaynakçı bulamayan işverenlerin nitelikli ve kalifiye hale gelmiş gençlerle yerinde çalışmalarıdır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Gazaltı Kaynakçılığı Meslek Edindirme Kursu İle Genç İstihdamının Desteklenmesi (GAK-MEK-GİD) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Tel:4742231003 Faks:4742121866