Tüm Duyurular

Linkler
İstihdam konusunda tüm cevaplar için "www.istihdamatesvik.com"
Denizli’de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi Kamu Spotu
TRH1.3.PREII/P-03/137 Denizli'de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog v...
Proje Genel Bilgileri
Bir başarı öyküsü…
“Denizli’de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi”
İstihdam teşvikleri konusunda tüm cevaplar için : www.istihdamatesvik.com
Genel Amacı
Denizli’de kayıtlı istihdama teşvikte etkili yöntemlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak

Özel Amacı
Denizli’de kayıt dışı istihdam konusunda ilgili yerel aktörler arasında etkileşim, işbirliği ve hareket birlikteliğini sağlarken, sosyal güvenlik konusunda farkındalık ve bilgi düzeyini arttırarak, kayıtlı istihdamın teşvikine destek vermek

Beklenen Sonuçlar
1. Koordinasyon Kurulu’nda yer alan kurum ve kuruluşların kayıtlı istihdam konusunda var olan kapasitelerinde gelişme sağlandı.
2. DSO Meslek Komitesi Üyelerine ve onların ilgli çalışanlarına yönelik istihdam teşvikleri / fırsatları hakkında yapılacak bilgilendirmeyle farkındalık ve bilgi düzeylerinde artış sağlandı.
3. Sosyal ortakların katılımı ile düzenlenen çalıştay yoluyla, kayıtlı istihdam konusunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri noktasında işlevsel bir analiz ortaya kondu.
4. Kamu spotu ve diğer görünürlük araçlarıyla işverenler ve işçiler başta olmak üzere “kayıtlı istihdam” konusunda Denizli kamuoyunda farkındalık ve hassasiyet artışı sağlandı.
5. Projede, ildeki tüm sosyal ortakları bir araya getiren Koordinasyon Kurulu ve Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) arasındaki diyalog güçlendi, kayıtlı istihdamın teşviki için etkileşim ve işbirliği sağlanan Denizli İİMEK’in daha etkin çalışmasına katkı sağlandı.
6. Web temelli istihdam teşvik platformu ile başta işveren ve işçiler olmak üzere kayıtlı istihdama geçiş noktasında yaşanan bilgi eksikliğinin giderilmesine yenilikçi bir yaklaşım getirildi.
7. Proje bitiminin ardından 5 yıl içinde SGK’ya ödenen sosyal güvenlik prim oranlarında %10’luk bir artış sağlandı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Denizli'de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 DENİZLİ SANAYİ ODASI
cansun@dso.org.tr Tel:2582421004 Faks:2582638125