Tüm Duyurular

TRH1.3.PREII/P-03/224 Tekstil Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Teşvik Edilmesi
Proje Genel Bilgileri
KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ II (PRE II)
İnsan kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV.Bileşeni
TRH1.3.PREII/P-03/224
Tekstil Sektöründe Kayıtlı İsithdamın Teşvik Edilmesi
Genel Amacı
Düzce ilinde tekstil sektöründe kayıtlı istihdamın teşvik edilmesine ve kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlamaktır.

Özel Amacı
Tekstil sektöründe bölgesel ve yerel düzeyde kayıtlı istihdamı teşvik edilmesi, tekstil sektöründe şirket bazlı kurumsallaşmanın desteklenmesi yoluyla kayıtlı istihdamın artırılması ve kayıtlı istihdamın daha cazip bir seçenek olduğunu gösterecek şekilde çalışanlar ve işverenler arasında sosyal güvenlik konusundaki farkındalık düzeyinin artırması için kamu-meslek odası-tekstil işletmeleri arasında üçlü sosyal diyalog mekanizmasının geliştirilmesi yoluyla kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda ilgili yerel aktörlerin kapasitelerinin artırılmalsıdır.

Beklenen Sonuçlar
1. Tekstil sektöründe çalışan ve işverenlerde sosyal güvenlik ve kayıtlı istihdamın daha cazip bir seçenek olduğunu konusunda farkındalık artırıldı.

2. Tekstil sektöründe küçük ve orta büyüklükteki şirketlerin
kurumsallaşmasının geliştirilmesine katkı sağlandı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Tekstil Sektöründe Kayıtlı İstihdamın Teşvik Edilmesi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 DÜZCE TİCARET VE SANAYİ ODASI
info@duzcetso.org.tr Tel:5324017868 Faks: