Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0158 Sevgi Kaynağı
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
GENEL AMAÇLAR
1-Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliliğini artırmak
2-İşgücü piyasasında dezavantajlı kişiler ve özel itina gösterilmesi gereken gruplara yönelik ayrımcılığın tüm biçimlerinin azaltılması

Özel Amacı
ÖZEL AMAÇLAR
1-Dörtyol’da Romanlar gibi yaşayan işsiz vatandaşlarımızı mesleki eğitimden geçirerek istihdamlarına katkıda bulunmak
2- Dörtyol’da Romanlar gibi yaşayan vatandaşlarımız üzerinde farkındalık yaratmak
3- Dörtyol’da Romanlar gibi yaşayan vatandaşlarımızın toplumun diğer fertlerinden bir farkı olmadığını,sosyal ayrımcılık yapılmadığı izlenimi yaratmak

Beklenen Sonuçlar
1-Proje bitiminden sonra Dörtyol’da Romanlar gibi yaşayan 15 kişi Kaynakçı-3 olarak haddehane ve Şirketlerde iş bulma imkanına erişecektir.
2-Proje sayesinde kurs görecek 15 kişi hem bir meslek öğrenirken hem de kurs süresince gündeliklerini alarak ekonomik olarak aile bütçeleri etkilenmemiş olacaktır.
3- Proje sayesinde mesleki eğitim gören 15 kişi ve ailelerinin içinde yaşadığı topluma karşı güveni, ilgisi ve sorumluluğu artacaktır.
4-Projenin hedef grubundaki kişilerin istihdam edilmesi durumunda diğer roman gibi yaşayan vatandaşlarımızın da önünü açacaktır.
5- Projenin hedef grubundaki kişilerin istihdam edilmesi durumunda diğer roman gibi yaşayan vatandaşlarımızın devlete olan güveni artacaktır.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
d
uo
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Sevgi Kaynağı Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 DÖRTYOL HALK EĞİTİM MERKEZİ
dortyolhem@hotmail.com Tel:3267122236 Faks:3267133121