Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0370 Mesleğim Var İşimde Var
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Bölgede ve ilde sosyal, kültürel ve ekonomik iyileşmeyi sağlamak, ilde yaşayan dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonunu ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak, iş gücü piyasasına erişimlerini kolaylaştırmak ve iş gücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engelleri kaldırmaktır.

Özel Amacı
Dezavantajlı olarak tanımlanan yoksullar, risk altındaki kadınlar, evinden olmuşlar, çalışan çocuklar ve aileleri, madde bağımlıları ve engellilerin mevcut durumlarını iyileştirmek için her bir bireyin içinde bulunduğu durum gözetilerek bireysel mesleki niteliklerini arttırmak ve iş piyasasına dahil edilmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için; üçü erkekler, ikisi kadınlar için olmak üzere beş farklı meslek dalında toplam 85 kişinin yararlanacağı toplam 2240 saat mesleki teknik eğitim programları düzenlemek, mesleki teknik eğitim programlarına katılan 40 kadın için KOSGEB işbirliği ile girişimcilik eğitimleri düzenlemek, STK, Kamu, İşveren temsilcilerinin katılacağı Dezavantajlı Gruplarda Ön Yargının Kaldırılması ve dezavantajlı bireyler ve ailelerinin katılacağı İş Arama ve İşe Ulaşmanın Önündeki Engellerin Kaldırılması Semineri ile toplam 200 kişinin katılacağı 2 ayrı seminer faaliyeti düzenlemektir.

Beklenen Sonuçlar
Sonuçlar, proje amacına ulaşılması için yardımcı olacak öngörülen gerekli proje çıktıklarıdır.
1 adet proje ofisi oluşturuldu.
4 kişiden oluşan proje ekibi istihdam edildi.7 kişiden oluşan eğitmenler belirlendi 4 uzman görevlendirildi.
4463 adet tanıtım ve görünürlük unsuru hazırlandı.
100 kişinin katılımıyla açılış toplantısı yapılması
Talaşlı imalat atölyesine 1 adet Hassas erozyon delik delme tezgahı alımı.
1 adet notebook alımı
1 adet cilt bakım cihazı alımı
200 kişiden oluşan Konferans hedef grubu belirlenmesi.
5 farklı branş için 85 kişilik hedef grup belirlenmesi.
5 farklı dalda mesleki eğitim programları düzenlenmesi.
Risk altındaki 40 kişiden oluşan kadınlara girişimcilik eğitimlerinin verilmesi ve belgelendirilmesi.
Kamu, STK, İşletme temsilcilerinden ve Dezavantajlı gruplardan oluşan 200 kişilik gruba yönelik seminer düzenlenmesi ve katılımcılar belgelendirilmesi.
Mesleki eğitime katılan en az 25 kişinin istihdam edilmesi ve 4 kadın girişimcinin kendi işini kurması.
Yerelde 100 kişinin katılımıyla proje çıktılarının sunulduğu kapanış toplantısının yapılması

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Proje kapsamında gerçekleştirilen mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında eğitimlere katılan 30 erkek ve 40 kadın katılımcı eğitimleri başarı ile tamamlamış ve belgelendirilmiştir. Mesleki eğitim programlarını başarı ile tamamlayan katılımcılara MEB onaylı belgelendirme yapılmış ve 40 kadın için girişimcilik eğitimleri düzenlenmiş 38 kadın kursiyer KOSGEB onaylı belge ile belgelendirilmiştir. Bu kapsamda toplam 108 belgelendirme yapılmış katılımcılardan 31 kişi ilgili sektörlerde kayıtlı istihdama dahil edilmişlerdir. Projenin hedef grubu içerisinde yer alan işletmelerinin temsilcileri ve dezavantajlı grupların ailelerinden oluşan 198 kişi 2 farklı seminer faaliyetine katılmışlardır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mesleğim Var İşimde Var Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 GAZİANTEP ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ
mmihsanercan@gmail.com Tel:3422313112 Faks: