Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0479 Üretim Engel Tanımaz
Proje Genel Bilgileri
ÜRTİM ENGEL TANIMAZ
Üretim Engel Tanımaz Projesi ile
15 er kişilik guruplara;
1. Elektronik kart üretimi
2. Yazılım ve e ticaret
3. Mantar Yetiştiriciliği
4. Pastacılık Ve Servis
Ayrıca Her guruba
1. Kişisel gelişim ve öz bakım becerileri
2. KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri verilecektir.
Eğitimler sonrası kurslarımızı başarı ile tamamlayan işsiz kursiyerler MEB onaylı sertefikalarını alacaklar ve istihdama katılımları sağlanacaktır.
Genel Amacı
Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve / veya istihdam edilebilirliğinin arttırılmasıdır.

Özel Amacı
Toplam 60 fiziksel, bedensel, otistik vb. Engelli / dezavantajlı kişilerin iş gücü piyasasına girebilmeleri için Mantar yetiştiriciliği, Pastacılık, servis elemanı, elektrik elektronik teknolojisi ve bilişim teknolojileri alanında yeterli mesleki bilgi ve becerilerinin ve motivasyonlarının arttırılmasıdır. Projemizin hedefleri arasında Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve / veya istihdam edilebilirliğinin arttırılması, iş gücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve iş gücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılması amacıyla engelli ve dezavantajlı kişilerin meslek edinmeleri ve kendi işini kurmalarının teşvik ederek açık iş gücü piyasasında belirli bir ücret alarak sürekli var olmasını sağlamak veya kendi iş yerlerini kurmaları konusunda destek vermektir.

Beklenen Sonuçlar
Proje süresince gerçekleştirilecek eğitim ve sosyal etkinlikler ile dezavantajlı kişilere yönelik klişe ve ön yargıların bertarafı ve ayrımcılıkla mücadele için gerçekleştirilen faaliyetlere destek verilmiş olunacaktır.
Proje süresince engelli bireylere verilecek olan rehberlik ve danışmanlık destekleri, dezavantajlı kişilerin kamu hizmetlerine erişimiyle ilgili araçlar hakkında bilgilendirilmeleri için yapılan farkındalık arttırmaya katkı sağlayacaktır
Projemizin temeli iş gücü piyasasına giren dezavantajlı kişi sayısı (iş aramak için yeterli bilgi, beceri ve motivasyona sahip olarak) ve kendi işini kuran dezavantajlı kişi sayısının arttırılmasına sağlamaya dayanmaktadır.Proje sonucunda her gruptan 1 kişinin kendi işini kurmasına, yine her gruptan en az 1 kişinin iş gücü piyasasına katılmasına destek verilecektir.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Üretim Engel Tanımaz Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 ULUSLARARASI ENGELLİLER EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ
yurdumhasgul@gmail.com Tel:3123300003