Tüm Duyurular

Linkler
Anlatamam Görmen Lazım Projesi Web Sitesi
TRH4.1.ISEDP/P-03/0514 Anlatamam Görmen Lazım
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
1 - Kimsesiz (ekonomik, sosyal v.b. nedenlerle bakıma muhtaç)- dezavantajlı kızların sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliğinin arttrılması,
2 - işgücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması
3 - işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılmasıdır.

Özel Amacı
Projemin temel çıkış noktası; Özel itina gösterilmesi gereken kişilerin işgücüne dahil olmalarının sürdürülebilir hale getirilmesi ve işgücü piyasasındaki tüm ayrımcılık türleri ile mücadele edebilmesidir. Bunu gerçekleştirirken dezavantajlı gruplardan olan Kız Yetiştirme Yurdunda kalan (ekonomik, sosyal v.b. nedenlerle bakıma muhtaç)- dezavantajlı çocuk ve genç kızların istihtama ve sosyal koruma kolaylaştırılması ve işgücü piyasasına erişimlerinin önünde yer alan engellerinin (kimsesizlik, yoksulluk, cinsiyet ayrımı, sosyal hayatta güvensizlik v.b.)kaldırılması amaçlanmıştır.

Beklenen Sonuçlar
S1- Kimsesiz (ekonomik, sosyal v.b. nedenlerle bakıma muhtaç)- dezavantajlı 60 kızın yeniden topluma entegrasyonu sağlanması. Yetenekleri doğrultusunda meslek sahibi olmaları.
S2-Bunun için fiziki altyapının oluşturulması.
S3- Yasalar önünde tanınan haklarını kullanma ve erişim hakkında bilgi sahibi olmaları.
S4-Eğitimde fırsat eşitliği,
S5- STK lar ile eğitim kurumlarının gelişen ilişki ve işbirliğinin bölgesel ve ulusal bir örnek oluşturarak , sürdürülebilir olması.
S6-Aktif iş hayatına girdiklerinde, işgücü piysasındaki ayrımcılık türleri ile mücadele edebilmesi,
S7-Daha çok Kimsesiz (ekonomik, sosyal v.b. nedenlerle bakıma muhtaç)- dezavantajlı geç kadının iş hayatına kazandırılması.
S8-Kızlarımızın ileride kendi işlerini kurarak, genç iş kadınları olmalarıdır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Anlatamam Görmen Lazım Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 DEVLET TİYATROLARI OPERA VE BALESİ ÇALIŞANLARI YARDIMLAŞMA VAKFI (TOBAV)
tobavgenelmerkezi@gmail.com Tel:3124278588 Faks:3124278909