Tüm Duyurular

Linkler
Proje Web Sitesi
TRH4.1.ISEDP/P-03/2081 Engeller Bilişim Teknolojileri İle Kalkıyor
Proje Genel Bilgileri
ENGELLERİ AŞMAK İÇİN UMUDA DEĞİL, ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VARDIR!
Genel Amacı
Dezavantajlı bireylerimizin, hızla gelişen bilişim sektöründe ihtiyaç duyulan donanımda yetiştirilerek istihdam edilebilirliklerinin arttırılması ve yetiştirilecek uzman örneklem gurup, verilecek seminerler sayesinde sanayi temsilcilerinin engelli personel çalıştırılmaya yönelik ön yargılarının kırılması.

Özel Amacı
Web programcılığı konusunda uzman engelli birey ihtiyacını karşılama,
İş gücü piyasasına girebilmek için gerekli girişimcilik eğitimini almış engelli sayısını artırma,Kendi işini kuran engelli sayısını arttırma, Dezavantajlı bireylere yönelik klişe ve ön yargılardan kurtulmuş firma yönetici sayısını arttırma

Beklenen Sonuçlar
20 ortopedik engelli gence web programcılığı eğitimi verildi,20 ortopedik dezavantajlı bireyimize yurt içinde staj yaptırıldı.
Yetiştirilen kursiyerlere işini kurma veya bir işe yerleşme şansı sağlandı.
5 engelli genç, iştirakçimiz 1.Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı aracılığıyla bir işe yerleşti.
Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 'Engelli Bilişim Sınıfı', 'Proje Odası' oluşturuldu.
Hakları konusunda daha bilinçli engelli bireyler, aileler, STK ları oluşturuldu.
Okulumuzda hedeflere yönelik belirli bir plan kapsamında yürümeyi içeren bilincin kurum kültürüne yerleşmesi sağlandı.
Projenin farklı faaliyetlerinin duyurusunu yapmak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla, görünürlük kurallarına uygun, tanıtım broşürü, tanıtım afişi; Proje Odasını, Bilgisayar Laboratuvarını ve Okulumuzun AB Hibe programı yürütücüsü olduğunu gösteren 3 adet tabela hazırlandı. Her bir faaliyeti duyurmak için bilboard kiralandı.
Proje açılış toplantısı yapıldı.
İşverenlere Yönelik “Sınırlılıklar Engel Değildir” Eğitimi ile dezavantajlı kişilere yönelik klişe ve önyargılarından kurtulmuş 100 kişilik firma yöneticisi ve işe alma sorumlusu yetiştirildi.Kursiyerlerin kazandıkları becerilerin somut bir çıktısının gösterilmesi,eğitim ve staj faaliyetlerinin sonunda kursiyerlerin gelişiminin sergilenmesi için "Web Tasarım ve Eşleştirme Faaliyeti" sergisi açıldı.
Proje kapanış toplantısı yapıldı ve görünürlük kurallarına riayet sağlandı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Engeller Bilişim Teknolojileri İle Kalkıyor Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
kayaozturk@gmail.com Tel:3122728918 Faks: