Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0711 Muhasebe Eğitimleri Sayesinde Kadınların İstihdam Edilebi...
Proje Genel Bilgileri
Faydalanıcı kurum: KEÇİÖREN BELEDİYESİ
Ortak kurum: ANKARA SERBEST MUHASEBECİLER ve MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
Program otoritesi: T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı
Sözleşme makamı: İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi
Proje bütçesi: € 264.495,74
Projenin toplam süresi: 12 Ay
Proje başlangıç tarihi: 01.11.2016
Proje bitiş tarihi: 31.10.2017

Hedef Kitle;
Keçiören bölgesinde ikamet eden, 20-40 yaş aralığında olan, eşinden ayrılmış ya da eşi vefat eden, çocuklarına tek ebeveyn olarak bakan ve şu an elinde bir mesleği olmayan kadınlar projenin hedef grubunu oluşturmaktadır.
Keçiören Belediyesi’nin yürüttüğü “Muhasebe Eğitimleri Sayesinde Kadınların İstihdam Edilebilirliklerinin Artırılması” isimli proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte olup Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ile ortaklaşa yürütülmektedir. Proje kapsamında Keçiören ilçesinde tek ebeveyn olarak çocuklarına bakmakla yükümlü olan 120 kadına 5 ay boyunca ön muhasebe eğitimleri verilecektir. Eğitimlerimiz Keçiören ilçesinin Uyanış mahallesindeki KEÇMEK binasında haftada 3 gün olmak üzere gerçekleştirilecektir. Eğitimlerini tamamlayan katılımcılarımız proje ortağı kurum olan Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (link koyulabilir) desteğiyle yerleştirilecekleri muhasebe ofislerinde 1 ay boyunca staj yaparak eğitim sertifikası almaya hak kazanacaklardır.Eğitimlerimiz sürece katılımcılarımıza servis hizmeti sağlanacak olup eğitim binasına ulaşım kolaylığı sağlanacaktır. Bunun yanında katılımcılarımıza eğitim günlerinde öğle yemeği olarak 1 öğün yemek verilecektir. 3-6 yaş aralığında çocuğu olan katılımcılarımız için kreş hizmeti sağlanacaktır.120 katılımcıya verilecek eğitimin yanı sıra Keçiören bölgesinde yaşayan en az 480 kadın Keçiören Belediyesi bünyesinde kurulacak olan “Danışma Merkezi”nde kamu kuruluşlarının sağladığı hizmetler konusunda bilgilendirilecektir.Sayıları toplamda 600’ü bulacak olan katılımcılarımızın ailelerine, yakın akrabalarına ve yakın arkadaşlarına yönelik öfke yönetimi, etkili iletişim, kuşak çatışmaları ve çözüm yolları ile ilgili seminerler verilecektir.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Keçiören Belediyesi sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmaktadır.