Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0751 Tatlı Hayat
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve/veya istihdam edilebilirliğinin arttırılması, işgücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılmasına katkıda bulunmak

Özel Amacı
Edirne Merkez’de zihinsel engelli çocuğu bulunan işsiz annelere mesleki yeterlilik kazandırmak ve toplumsal bütünleşmelerine destek olmak, zihinsel engelli bireylerin toplumsal bütünleşmelerine destek olmak, kamuoyunda engelli hakları hususunda farkındalık arttırmak

Beklenen Sonuçlar
1-Projenin uygulanması için ekip ve mekan oluşturuldu.2- Geniş çaplı tanıtım sağlandı 3-Dezavantajlı 15 kadın butik pastacılığın temel ilkelerine sahip oldu. 4- Kursiyeler 32 saat staj ile tecrübe edindi 5- Engelli hakları ile ilgili farkındalık sağlandı 6-AB hibeleri hakkında farkındalık arttırıldı 7- Proje ekibinin etkin çalışması sağlandı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
1. Projenin uygulanması için ekip ve mekan oluşturuldu.
2. Projenin tanıtımı için iki adet basın toplantısı, bir açılış ve bir kapanış toplantısı düzenlendi.
3. Zihinsel engelli çocuğu olan 16 anneye ve 8 adet dernek üyesi kadına butik pastacılık eğitimi verildi.
4. Kusiyerler 32 saat staj ile tecrübe edindi.
5. Engelli hakları ile ilgili bir adeet seminer düzenlendi.
6. Proje kapsamında yapılan satın alımlar kapsamındaki ürünlerde, proje kapsamındaki etkinliklerde AB-TR bayrağı kullanıldı ve AB hibeleri hakkında farkındalık arttırıldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Tatlı Hayat Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 EDİRNE SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ
edsiad@gmail.com Tel:5323212801 Faks: