Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0928 Grup Çeri
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Eğirdir’de yaşayan ve Göktaşlıların müzisyenlik yaptığı dönemleri bilen 40-60 yaş aralığındaki yerel halkın Göktaş Romanları ile ilgili hala güzel anılar anlatılmaktadır. 20-35 yaş arası yerel halk ile Yaptığımız çalışmalarda ise Roman Kültürüne ve Roman Müzisyenlere Ön yargılı oldukları veya varlıklarında haberdar olmadıkları görülmüştür.
Proje kapsamında Yerel halkın deyimi ile Göktaşlıların renkli kültürü olan müzisyenlik mesleğine dönmeleri, Göktaş Mahallesinde yaşayan 110 çocuğun gelecek sorunları arasında yer alacak olan işsizliğin önlenmesi ve müziğin evrensel birleştirici gücü ile sosyal ayrımcılığın ortadan kaldırılması, Grup Çeri” ‘ nin Bölge romanlarına rol model olarak onlara önderlik etmesi amaçlanmıştır.

Özel Amacı

Müzik Eğitim Atölyesi Okul saatlerinin dışında Bölge Halkı için müzik eğitim atölyesi olarak da kullanılması amaçlanmıştır.
Göktaş Köyünde müzisyenlik mesleğini burmakmış 8 müzisyen, çalgı aleti kullanmayı öğrenmek isteyen 7 kişi ve halen müzisyenlik mesleğini zor şartlarda olmasına rağmen gazino tavernalarda icra eden müzisyenler olmak üzere 20 kişiye müzik eğitim verilerek .”Grup çeri “ müzik grubu kurulacaktır.

Beklenen Sonuçlar
Göktaş Köyünde müzisyenlik mesleğini bırakmamış 8 müzisyen, çalgı aleti kullanmayı öğrenmek isteyen 7 kişi ve halen müzisyenlik mesleğini zor şartlarda olmasına rağmen gazino tavernalarda icra eden müzisyenler olmak üzere 20 kişiye müzik eğitim verilerek .”Grup çeri “ müzik grubu kurulacaktır. Grup’a 10 ay süre ile verilecek eğitimlerde; Enstrüman eğitimleri ve şan dersleri verilecek Süleyman Demirel Üniversitesi Müzik Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi pazarlama bölümü ve Sosyoloji bölümü Prof.Dr. Suat KOLUKIRIK (Prof.Dr. Suat KOLUKIRIK Roman Vatandaşların bulunduğu mahallede 4 yıl yaşamış “Yeryüzünün Yabancıları Romanlar”, “dünden bugüne Romanlar” Kitaplarının yazarı ve ”Tarla Başı Romanlarında dilin sosyal işlevi”, Türk Toplumunda Roman İmgesi ve önyargısı ““Sosyolojik Perspektiften Türk(iye) Romanları” başta olmak üzere Romanlar hakkında birçok bilimsel Çalışma yürütmüştür.) ile birlikte müzisyenlik mesleğinde doğru pazarlama yöntemleri dersleri verilerek Müzik sektöründeki gelişmelerden, sektörün ihtiyaç ve sorunları hakkında roman vatandaşlarımızın bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Grup Çeri Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 ISPARTA İL ÖZEL İDARESİ
mesut.altunbas@hotmail.com Tel:2462325771 Faks: