Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/222 Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Mesleki ve...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Van’da mesleki ve teknik eğitimin içeriğinin geliştirilmesi ve kalitesinin artırılmasına ve öğrenciler için cazip bir seçenek haline getirilmesine katkıda bulunmak.

Özel Amacı
Van Endüstri Meslek Lisesi’nde verilen mesleki ve teknik eğitim altyapısının geliştirilmesi ve öğretmenlerin eğitimi yoluyla kalitesinin artırılması, Van Endüstri Meslek Lisesi’ni tercih eden öğrencilerin (özellikle kız öğrenciler) sayısının artırılması.

Beklenen Sonuçlar
Öğretmenlerinin yeni donanım ve programlar hakkında yeterliklerinin artması, okul lab. altyapısı iyileştirilmesi, otomotiv tek. eğitim altyapısının güçlendirilmesi, öğrencilerin bilgi ve motivasyonlarının artması ve CV hazırlama, iş arama ve mülakat becerilerinin arttırılması, öğrenci ve velilerin mesl.tekn.eğt. hakkında farkındalıklarının artması, mes. lisesi tercih eden 8. sınıf öğren. sayısının artması, tek. öğret. mesleki rehberlik yeterliliklerinin geliştirilmesi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 MEHMET ERDEMOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
vantveeml@gmail.com Tel:4322163014 Faks:4322121290