Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/897 Filtrecilik Mesleki Eğitiminin Kalitesinin Arttırılması ...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Filtrecilik meslek alanının çerçevesini belirlemek, içeriğini geliştirmek ve kalitesini arttırmak. Ulusal reformun gelişimine katkıda bulunarak mesleki eğitim sisteminin yerelleşmesine yardımcı olmak. AB eş finansmanlı hibe programlarının yürütülmesinde bölgesel düzeyde deneyim sağlamak ve bu deneyimin arttırılmasına katkıda bulunmak projemizin genel hedeflerindendir.

Özel Amacı
Yerel kalkınmada öncelikli ve hızlı gelişme potansiyeline sahip filtrecilik meslek eğitiminin kalitesinin; özellikle müfredat, öğretmenler, öğrenme ortamları ve okul yöneticileri temel alınarak arttırmak. Filtrecilik sektörü ile eğitim kurumlarını bir araya getirerek sektör çalışanlarına, öğrencilere, öğretmen ve usta öğreticilere teorik ve uygulamalı eğitimler yoluyla mesleki yeterlilik ve beceri kazandırmak. Filtrecilik mesleğini öğrenciler için cazip bir seçenek haline getirmek.

Beklenen Sonuçlar
5 öğretmen ve usta öğretici mesleki ingilizce öğrendi. Yabancı kaynaklar ve işletmeler incelenerek Filtrecilik kurs müfredatı hazırlandı ve MEB’e akreditasyon için sunuldu. Filtrecilik mesleğinin 3 alt dalında modüler program ve e-öğrenme materyalleri hazırlandı. İştirakçi 4 fabrikada eğitim sınıfı kuruldu ve eğitim protokolleri imzalandı. 20 öğretmen ve usta öğreticiye müfredat eğitimi verildi. 200 çırak öğrenci ve işçi filtrecilik kursu ile meslek ve kariyer rehberliği hizmeti aldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Filtrecilik Mesleki Eğitiminin Kalitesinin Arttırılması Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 İSKENDERUN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
cegok@windowslive.com Tel:3266154666 Faks:3266152121