Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/898 Makine Eğitiminde Küresel Eğitime Uyum
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Samsun Endüstri Meslek Lisesi tarafından yürütülmesi planlanan projenin genel hedefi; mesleki ve teknik eğitim almakta olan ve mezun öğrenciler ile bu kurumda eğitim veren öğretmenlerin mesleki yeterliliğini ve girişimcilik ruhunu arttırmak; özel sektör ve eğitim kurumları arasında mesleki gelişime bağlı iletişimi güçlendirerek mesleki ve teknik eğitimin içeriğini geliştirerek kalitesini artırmaya çalışmak.

Özel Amacı
Mezun ve okumakta olan öğrencilerin mesleki umutsuzluklarının kırılması, iş hayatına yönelik araştırma-geliştirme tutumlarının geliştirilmesi, iletişim becerilerinin artırılması, girişimcilik eğitimi yoluyla meslek kariyer rehberliğinin oluşturulması amacıyla 12 sınıf Makine bölümü öğrencileri ve mezun öğrencilerden oluşan 10 ar kişilik 3 sınıfa 3 ay Kişisel Gelişim Eğitimi ve 6 ay Teknik Eğitim ve Teknik geziler düzenleyerek sağlamak.
- Teknik geziler ile öğretmen, öğrenci işveren buluşmaları sağlanarak özel sektör ile sosyal bağların kurulması, öğretmenlerin yeterliliklerinin artması ve öğrenciler için çalışacakları işlerin cazip hale gelmesine katkı sağlamak.

Beklenen Sonuçlar
1.Projeyle Uygulama Birimi kuruldu. 2. Eğitim Sınıfları oluşturuldu 3. Proje Açılış toplantısı yapıldı 4. Projedeki katılımcılar (öğrenci-öğretmen-ARGE yetkililer) belirlendi 5. “Kişisel Gelişim” Eğitim içeriğinin belirlenmesi ve hizmet satın alımı yapıldı 6. Kişisel Gelişim üzerine 3 söyleşi, 3 konferans ve sosyal etkinlikler düzenlendi 7. Makine bölümü öğretmenleri ve ARGE uzmanlarıyla yapılacak olan yurt dışı-yurt içi teknik gezilerinin düzenlendi 8. Katılımcı Öğretmen ve ARGE yetkilileri tarafından düzenlenecek olan “Teknik Eğitimler yürütüldü. 9. Proje WEB sayfası ve kitabı hazırlandı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Makine Eğitiminde Küresel Eğitime Uyum Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 SAMSUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
i_kefeli55@hotmail.com Tel:3622316855 Faks:3622332089