Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/226 Kimya Sektöründe Mesleki ve Teknik Eğitiin Kalitesinin A...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin özellikle müfredat, öğrenme yöntemleri, öğretmenler ve okul yöneticileri temel alınarak artırılmasına katkıda bulunmak,Eğitim ve iş gücü piyasası arasındaki bağın kuvvetlendirilmesine katkıda bulunmak, İnsan kaynağına (İ.K) yapılan yatırımın arttırılmasına katkıda bulunmak.

Özel Amacı
Boya-kompozit-ilaç-akaryakıt dallarında mesleki ve teknik eğitimin,hayat boyu öğrenmenin (H.B.Ö) teşvik edilmesi,Mesleki yeterlilik konusunda hedef grubun bilgilendirilmesi ve İstanbul’da nitelikli iş gücüne ilişkin farkındalığın arttırılması,Boya-kompozit-ilaç-akaryakıt dallarında H.B.Ö modüllerinin hazırlanması/ modüllerin meslek standartlarına göre revize edilmesi,Meslek liseleri ve teknik liseler, sivil toplum, sosyal ortaklar ve özel sektör işbirliğinin teşvik edilmesi.

Beklenen Sonuçlar
13 meslek standardının incelenmesi, Kimya teknolojisi dalındaki 4 bölümün (boya-ilaç-kompozit-akaryakıt) mesleki ve teknik eğitim modüllerinin meslek standartlarına göre gözden geçirilmesi,9 adet H.B.Ö modülü hazırlanması, Multimedya ve e-öğrenme materyali oluşturulması, 1 adet e-öğrenme yazılımı geliştirilmesi,6 mesleki eğitim kurumunun kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve programlarının iyileştirilmesi,Hedef gruplara yönelik mesleki seminerler düzenlenmesi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Kimya Sektöründe Mesleki ve Teknik Eğitiin Kalitesinin Artırılması (CHEM-VET) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 KİPLAS (TÜRKİYE KİMYA PETROL LASTİK VE PLASTİK SANAYİİ İŞVERENLERİ SENDİKASI)
kiplas@kiplas.org.tr Tel:2166514900 Faks:2164749192