Tüm Duyurular

Linkler
www.kayitsizkalma.org
Kayıtsız Kalmayın
Kayıtsız Kalmayın
TRH1.3.PREII/P-03/269 Kayıtsız Kalmayın
Proje Genel Bilgileri
KAYITSIZ KALMAYIN PROJESİ

Proje İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Çerçevesinde Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı kapsamında hazırlanmış bir projedir. Projemizin ön başvuru tarihi 13 Kasım 2013 tarihinde yapılmış olup sözleşme imzalama 23 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 1 Temmuz 2016 tarihinde başlanılan projemiz halihazırda 10 uzman personelle devam etmektedir.

Projemizin Eş-Başvuru Sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi odası olup 12 ayrı iştirakçi kurumumuz da vardır.

İŞTİRAKÇİLERİMİZ

1-) Siirt Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (Siirt ESOB)

2- ) Siirt İl Mahalli İdareler Müdürlüğü ( Siirt İl MİM )

3-) Siirt İl Müftülüğü

4-) Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü

5-) Yol-İş Sendikası Siirt Temsilciliği

6-) Belediye-İş Sendikası Siirt Şubesi

7-) Tarım-İş Sendikası Siirt Temsilciliği

8-) Siirt Üniversitesi Eğitim Yenilik Girişimcilik ve Gençlik Derneği

9-) Mucize İşler Derneği

10-) FDD Karizma Eğitim Hizm. Basın Yayın Turizm Gıda İnş. San.Tic.Ltd.Şti.

11-) Siirt Ziraat Odası

12-) Erten Metal Mühendislik Müşavirlik Doğalgaz Isıtma ve Soğutma Sistemleri San. Tic.Ltd.Şti.

PROJEMİZİN GENEL AMACI :

Projenin genel amacı Siirt ilinde kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi ve kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlamaktır.

Projenin Özel Amaçları

* İstihdam ve iş gücü piyasasında faaliyet gösteren kamu kurumları, meslek odaları, sosyal taraflar, sivil toplum örgütleri, üniversiteler vb. kuruluşlar arasındaki işbirliğini kolaylaştırmak ve teşvik etmek;

* Siirt ili kent ve kırsalında, kayıtlı istihdamın daha cazip bir seçenek olduğunu göstermek üzere toplumun sosyal güvenlik konusundaki farkındalık düzeyini artırmak

* Siirt ili kent ve kırsalında, girişimciliğin artırılması ve işletmelerin mali, kurumsal ve teknik kapasitesinin güçlendirilmesi yoluyla kayıtlı istihdamı artırmaktır.

Projemizin Hedef Grubu

* Teklif çağrısının öncelikli hedef grubundan Kayıt dışı çalışanlar ve bunların bakmakla yükümlü olduğu yakınları;

* Kayıt dışı çalışan eğitim seviyesi düşük kadınlar,

* Evde çalışan kadınlar;

* İşverenler, işletme sahipleri ve kendi hesabına çalışanlar;

* İlgili tarafların personeli; Sosyal ortaklar; Kamu kurumları, Meslek kuruluşları; İstihdam ve işgücü piyasasında faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerini içermektedir.

Etkinlikler
Etkinlik:KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ PANELİ
Etkinlik Türü:Panel
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:29.09.2016 tarihinde Kayıtlı İstihdamın Teşviki konulu panelimiz yapıldı. 1.Oturum Konuşmacıları: Doç. Dr. Burçin BOZDOĞANOĞLU Yrd. Doç. Dr. Semih Serkant AKTUĞ Yrd. Doç. Dr Birgül UYAN Yrd. Doç. Dr Yusuf ASLAN Kayıtlı İstihdamın Teşviki hakkında bilgiler verdi. 2. Oturum Konuşmacıları TÜİK Bölge Müdürü Dr. Yavuz UYAR SGK Siirt İl Müdürü Abdulcelil İLBAŞ Çalışma Ve İş Kurumu Siirt İl Müdürü Ömer ASLAN SSTO Başkan Yardımcı Nedim KUZU Panelin 2. Oturumuna katılarak Siirt ili kayıt dışı çalışan ve çalıştıran kurumlar hakkında bilgiler aktardı. Panel Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Arif GÜLLER üstlendi. Panele 85 kurum çalışanı ve kurum müdürleri katıldı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu
Adres:Bahçelievler Mahallesi A.Gaffar Okkan Caddesi No:32 56100 Merkez-Siirt
İrtibat Kişisi:Kayıtsız Kalmayın Proje OfisiÜnvanı:
Kurumu:Siirt Üniversitesi
İrtibat Telefonu:+ 90 484 223 12 03
e-Posta:ABkayitsizkalmayin@gmail.com
Foto Albüm:Kayıtlı İstihdamın Teşviki Paneli

Etkinlik:SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ(14 EYLÜL ANADOLU LİSESİ)
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SİÜ) ve eş başvuru sahibi Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) beraber yürüttüğü “Kayıtsız Kalmayın” projesi kapsamında kayıtlı istihdamın teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla seminer düzenlendi. 14 Eylül Anadolu Lisesi’nde düzenlenen seminere katılan Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Abdulcelil İlbaş, öğrencilere yönelik bilgilendirme yaptı. Sosyal güvencenin ne olduğu hakkında bilgilendirme yaparak sigortasız çalışmanın işçi, işveren ve devlet açısından olumsuz sonuçlarını anlatan İlbaş, sosyal güvenceyi şemsiyeye benzeterek sosyal güvencenin insanların gelirleri ne olursa olsun, onları şemsiye gibi koruduğunu ifade etti.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:14 Eylül Anadolu Lisesi
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ(Abdulhakim Ayten Anadolu İmam Hatip Lisesi)
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:bdulhakim Ayten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ nde Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Cihan Yıldırım tarafından öğrencilere yönelik bilgilendirme yaptı. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki konulu proje için hazırlanmış video-film gösterisi ile başladı. Gösterimden sonra Yıldırım sosyal güvencenin ne olduğuna değinerek; sosyal güvencenin ”bireyleri bazı risklere karşı koruduğu güvencedir” dedi. Daha sonra Yıldırım Sigortasız çalışanlar nelerden yararlanamaz, Kayıtdışı istihdam türleri, Kayıtdışı en çok hangi mesleklerde daha çoktur, Kayıtdışılığın nedenleri, Sigortasız çalışanlar nelerden mahrum kalıyor gibi daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Cihan Yıldırım sosyal güvence konusunda bilinçli olunması gerektiğini ve sosyal güvencenin önemini vurguladı. Seminer öğrencilerin Yıldırım’ a sorularını yönlendirmesiyle son buldu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Abdulhakim Ayten Anadolu İmam Hatip Lisesi
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(İMAMLAR) YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SÜ) ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) beraber yürüttüğü "Kayıtsız Kalmayın Projesi" kapsamında Siirt Üniversitesi merkez kampüsü konferans salonunda kanaat önderlerine yönelik sosyal güvenlik semineri düzenlendi. Seminer Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Sosyal Güvenlik Kurumu Siirt İl Müdürü Abdulcelil İlbaş ve kanaat önderinin katılımıyla gerçekleşti. Seminerde konuşan SGK İl Müdürü İlbaş, sosyal güvencenin bireyleri tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı koruyan sistem olduğunu söyledi. İlbaş sosyal güvenliğin önemi üzerinde durarak sigortasız çalışanların ne gibi haklardan mahrum kaldığını, kayıtdışı çalışmanın nedenlerini, kayıtdışı çalışmanın işçi, işveren ve devlet açısından sonuçlarının neler olduğunu anlattı ve Siirt ilinin kayıtdışı istatistikleri hakkında bilgi verdi, kanaat önderlerinden bu konuda destek istedi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(İmamlar) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ(Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:''Kayıtsız Kalmayın ''Projesi kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen '' Kayıtlı İstihdamın Teşviki'' konulu seminerde SGK Denetmeni Suna Altıntaş Kayıtdışı İstihdam hakkında öğrencilere yönelik bilgilendirme yaptı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ(Zeynep Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Zeynep Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Kerem Dönmez sosyal güvenlik konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Seminer Kerem Dönmez’ in öğrencilere sosyal güvenlik nedir? Sorusuyla başladı. Daha sonra Dönmez, sosyal güvenliğin bireylerin yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı güvence sağlayarak koruyan politika ve sistemler bütünü olduğunu ifade etti. Sonrasında Kerem Dönmez sosyal güvenliğin her birey için büyük önem taşıdığını ve sosyal güvencenin kişileri hayatlarının her döneminde karşılaşabilecekleri iş kazası, meslek hastalığı, hastalık, analık, yaşlılık, ölüm ve işsizlik gibi risklere karşı koruyarak aşırı bir muhtaçlığa düşmeden insan onuruna yakışır bir yaşam düzeyi sağlamayı amaçladığını vurguladı. Ardından sosyal güvenliğin önemini, kayıt dışı istihdam kavramı ve türleri, kayıt dışı çalışmanın nedenleri ve kayıt dışı çalışmanın çalışanlar işverenler ve devlet açısından sonuçları ve daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi. Seminer öğrencilerin Dönmez’ e soru yönlendirmesiyle son buldu. Seminer sonrasında Zeynep Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde stajlardan sorumlu olan öğretmenler staj yapan öğrencilerinin sosyal güvenlik durumu ile alakalı Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Kerem Dönmez ile bilgi alışverişinde bulundu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ(Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:''Kayıtsız Kalmayın ''Projesi kapsamında Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen '' Kayıtlı İstihdamın Teşviki'' konulu seminerde SGK Denetmeni Sayın Kerem Dönmez Kayıtdışı İstihdam hakkında öğrencilere yönelik bilgilendirme yaptı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Lise Öğrencilerine Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:İŞÇİ VE İŞVERENLERE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SİÜ) ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) birlikte yürüttüğü "Kayıtsız Kalmayın Projesi" kapsamında Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda işveren ve işçilere Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş tarafından sosyal güvenlik teşvik uygulamaları semineri verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, işveren ve işçileri sosyal güvenlik teşvik uygulamaları ve kayıtlı istihdamın teşviki konusunda bilgilendirmelerde bulunurken, seminer sosyal güvenlik nedir sorusuyla başladı ve ardından sosyal güvenlik ahlakı ile kayıt dışlılığa değinilerek bir ülkenin uyguladığı sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliğinin o ülke insanlarının huzuru ile doğru orantılı olduğu belirtildi. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, risklerin hayatın gerçeği olduğunu ve bunun için kayıt dışı çalışmamanın önemi üzerinde durdu. İlbaş, kayıt dışı çalışmanın nedenleri, kayıt dışı istihdamın olumsuz sonuçları, sosyal güvenlik açıklarının mali etkileri ve GSMH etkisi ile daha birçok konuda katılımcıları bilgilendirdi. Daha huzurlu bir toplum, daha güçlü bir Türkiye için kayıt dışı çalışmayın, kayıt dışı çalıştırmayın ifadelerini kullanan İlbaş'a işveren ve işçilerin sorularını yönlendirmesiyle seminer son buldu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:İşçi ve İşverenlere Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Öğretmenlere)Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:'' Kayıtsız Kalmayın '' Projesi kapsamında düzenlenen Kayıtlı İstihdamın Teşviki konulu seminerde SGK İl Müdürü Sayın Abdulcelil İlbaş Kayıtdışı İstihdam hakkında öğretmenlere yönelik bilgilendirme yaptı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Barden Otel
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Öğretmenlere Yönelik Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Siirt İli ve Tillo İlçesi Muhtarları) YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi Proje Yönetim Ofisi Koordinatörlüğü tarafından, üniversitenin konferans salonunda verilen seminere katılan Vali Mustafa Tutulmaz, kayıtlı toplumun, modern toplumun zorunluluğu olduğunu söyledi. Toplumun her alanında kayıt olduğu zaman fotoğrafı net görme imkanı olacağını kaydeden Tutulmaz, şunları kaydetti: "Devletin istihdam ve ekonomi alanında kayıtlı bir ortam oluştururken, kendi gelirini artırmaya yönelik yaptığı bir şey değildir. Genelde 'devlet gelirini artırıyor ve zorunlu kayıt yaptırıyor' diye bir anlayış vardır ama aslında kayıtlı toplumun kazancı öncelikle halkımızadır. Halkımız, çalışma ortamı başta olmak üzere toplumun değişik alanlarında kayıt altına alındığında onlara verilecek olan hizmetin niteliği ve özellikleri de artmaktadır. Kayıtlı toplum çalışma hayatında da diğer alanlarda da önemlidir." Bu projenin AB projesi olması açısından da değerlendirme yapılması gerektiğini belirten Tutulmaz, şöyle devam etti: "AB'nin her alanda projeleri var, il müdürlerimizin bu projeleri hazırlayarak bu kaynakları ilimize getirmesi gerekir. Bu konuda gayret göstermeliyiz. Her geçen gün daha fazla kaynağı ilimize getirme konusunda çaba içerisinde olmalıyız. Sadece AB projeleri ile değil değişik projelerle de buna ihtiyacımız var. Bu kaynakları buraya aktararak, kayıtlı bir toplum oluşturarak altyapılarımızı daha iyi bir hale getirebiliriz. Şehrimizi ve köylerimizi daha yaşanılabilir bir hale getirebiliriz. Bu tamamen bizim il müdürlerimizin, vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın hepimizin ortak gayreti ile olacaktır." Seminer, Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş'ın "Kayıtsız Kalmayın Projesi" hakkında yaptığı sunumla sona erdi. Seminere, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, kurum müdürleri, muhtarlar ve kanaat önderleri katıldı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(Tillo ve Siirt Merkez Muhtarları) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Kurtalan İlçesi Muhtar ve Öğretmenler) YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:SİİRT (AA) - Kurtalan ilçesinde, "Kayıtsız Kalmayın Projesi" kapsamında muhtarlara, imamlara ve kanaat önderlerine seminer verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, Kurtalan İmam Hatip Lisesinde düzenlenen seminerde yaptığı konuşmada, sigortasız çalışmanın sakıncalarını anlattı. Ne kadar mükemmel bir sosyal güvenlik sistemi geliştirilirse geliştirilsin, sosyal güvenlik ahlakına sahip olmayan sistemin düzgün işlemesinin mümkün olmayacağını savunan İlbaş, "İlçe genelinde vatandaşlarımız bir işte çalışıp ya sigorta yaptırmıyor ya da tarımda çalışıp bunu bildirmiyorlar. Halkımız bu konuda daha duyarlı olmalıdır. Her konuda devletimiz işverenlerimize destek olarak daha fazla işçi çalıştırmaları için teşvikler veriliyor." ifadelerini kullandı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Kurtalan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(Kurtalan İlçesi) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ
Etkinlik Türü:Eğitim
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Kayıtsız Kalmayın Projesi faaliyetleri kapsamında planlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ilki; 26/02/2017-01/03/2017 tarihleri arasında Ayhan APAYDIN ve Erol AVCI tarafından 2 grup şeklinde Siirt/Merkez' de, Şengül YAVUZ tarafından ise 1 grup şeklinde Siirt/Kurtalan' da verildi. (Toplam 3 grup) İkincisi; 05/03/2017-08/03/2017 tarihleri arasında Siirt/Merkez' de Erol AVCI, Siirt/Kurtalan' da ise Şengül YAVUZ tarafından verildi. (Toplam 2 grup) Üçüncüsü; 09/03/2017-12/03/2017 tarihleri arasında Siirt/Merkez' de Erol AVCI, Siirt/Kurtalan' da ise Şengül YAVUZ tarafından verildi. (Toplam 2 grup) Dördüncüsü; 10/04/2017-14/04/2017 tarihleri arasında Siirt/Merkez’ de Erol Avcı ve Ayhan APAYDIN tarafından verildi. (Toplam 2 grup)
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:GAP Gençlik Evi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Tamamlandı.

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Baykan İlçesi Muhtarları)YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SÜ) ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) beraber yürüttüğü Kayıtsız Kalmayın projesi kapsamında Siirt’in Baykan İlçesi Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda muhtarlara yönelik Sosyal Güvenlik semineri gerçekleştirildi. Seminer, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ‘’Kayıtlı İstihdamın Teşviki’’ konulu proje için hazırlanmış olan video-film gösterisi ile başladı. Daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Addulcelil İlbaş: ''Kanaat Önderleri’ne sosyal güvenliğin önemi üzerinde durarak sigortasız çalışanların ne gibi haklardan mahrum kaldığını, kayıt dışı çalışmanın nedenlerini, kayıt dışı çalışmanın işçi, işveren ve devlet açısından sonuçlarının neler olduğunu anlattı ve Siirt ilinin kayıt dışı istatistikleri hakkında bilgi verdi. Kanaat Önderleri’nin toplumu yönlendiren kişiler olduğunu ve toplumda sözü geçen bireyler olduklarını vurguladı. Kayıt dışı istihdama yönelik mücadele etmeleri gerektiğini ve toplumu bu konuda bilinçlendirmeleri gerektiğini söyledi.'' Seminer sonrasında Baykan Kaymakamlığı tarafından Kanaat Önderlerine yönelik düzenlenen yemek davetine katılım sağlandı. Yemekte Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, davetlilere konuşma yaparak Kayıtsız Kalmayın Projesine değinerek Kayıtlı İstihdamın önemine vurgu yaptı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Baykan İlçesi Kaymakamlık Toplantı Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(Baykan İlçesi) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Şirvan İlçesi/Öğretmenler)YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SİÜ) ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) beraber yürüttüğü “Kayıtsız Kalmayın” projesi kapsamında Şirvan SODES Kültür Merkezi konferans salonunda Öğretmenlere yönelik Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Sosyal Güvenlik semineri gerçekleştirildi.Bilgilendirme Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş tarafından yapıldı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Şirvan SODES Kültür Merkezi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(Şirvan İlçesi/Öğretmenler) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi tarafından yürütülen ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odasının eş-başvuru sahibi olduğu ''KAYITSIZ KALMAYIN'' Projesi kapsamında İŞKUR'la birlikte KARİYER GÜNLERİ etkinlikleri gerçekleştirildi.Siirt Üniversitesi Konferans salonundaki etkinliğe katılım fazlaydı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE(Pervari İlçesi Muhtar ve Öğretmenler) YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Siirt Üniversitesi (SÜ) ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SSTO) beraber yürüttüğü Kayıtsız Kalmayın projesi kapsamında Siirt’in Pervari ilçesinde muhtar ve öğretmenlere yönelik Sosyal Güvenlik semineri gerçekleşti. Seminer, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ‘’Kayıtlı İstihdamın Teşviki’’ konulu proje için hazırlanmış olan video-film gösterisi ile başladı. Gösterimden sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Abdullah TEMİZ Kanaat Önderlerine sosyal güvenliğin önemine vurgu yaparak sosyal güvenliğin bireylerin tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı güvence sağlayarak koruyan politika ve sistemler bütünü olduğunu söyledi. Daha sonra Temiz sosyal güvencenin devlet tarafından idare edilen ve vatandaşlara hayatları boyunca sağlık hizmeti vermeyi ve asgari bir gelir düzeyi sağlamayı ve kişilerin yaşlılık, hastalık, işsizlik ve iş kazaları gibi çeşitli nedenlerle çalışmadıkları dönemlerde onları korumayı ve bu risklerden doğan zararları gidermeyi amaçlayan sistem olduğuna vurgu yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür yardımcısı Abdullah TEMİZ çalışanların sosyal güvenlik sistemine dahil olmaları bir hak ve aynı zamanda bir yükümlülük olduğuna değinerek çalışmaya başlayan herkesin kanunen mutlaka sosyal güvenlik sistemine dahil olmak zorunda olduğunu ve daha birçok konuda katılımcıları bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Pervari Işık Otel
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:Kanaat Önderlerine Yönelik(Pervari/Muhtar ve Öğretmenleri) Sosyal Güvenlik Semineri

Etkinlik:ŞİRVAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Şirvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nde Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Fatih Onat tarafından öğrenciler sosyal güvenlik hakkında bilgilendirildi. Seminer Onat’ın sosyal güvencenin ne olduğuna değinmesiyle başladı. Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Onat, sosyal güvencenin bireyleri bazı risklere karşı koruduğunu dile getirdi. Daha sonra Onat; genç emeklilik, iş gücünün eğitim seviyesinin düşüklüğü, ortalama işletme ölçeğinin küçük olması ve sosyal güvenlik bilgisi bilincinin yetersiz olması gibi nedenlerin kayıt dışı istihdama sebebiyet verdiğini söyledi. Ardından Onat,Kayıt dışı istihdamın çalışan, işveren ve devlet açısından olumsuz sonuçlarına, kayıt dışı mücadele stratejilerine, teşvik uygulamalarına ve sosyal güvenliğe dair birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi. Seminer Onat’ ın öğrencilere sosyal güvenliğin önemini anlatan video-film gösterimi ile son buldu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Şirvan SODES Kültür Merkezi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:ŞİRVAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ

Etkinlik:ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SEMİNER
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Kayıtsız kalmayın projesi kapsamında Siirt Üniversitesi öğrencilerine sosyal güvenlik semineri düzenlendi. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Suna ALTINTAŞ tarafından verildi. ALTINTAŞ sosyal güvence hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SEMİNER 2
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Suna Altıntaş tarafından verildi. Altıntaş öğrencileri sosyal güvenlik hakkında bilgilendirdi. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki konulu proje için hazırlanmış video-film gösterisi ile başladı. Daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Suna Altıntaş Öğrencilere sosyal güvenliğin ne olduğuna açıklık getirerek sosyal güvencenin “Bireylerin yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı güvence sağlayarak koruyan politika ve sistemler bütünüdür” dedi. Ardından Altıntaş Sosyal güvenlik; kişileri hayatlarının her döneminde karşılaşabilecekleri iş kazası, meslek hastalığı, hastalık, analık, malullük, yaşlılık, ölüm ve işsizlik gibi risklere karşı koruyarak aşırı bir muhtaçlığa düşmeden insan onuruna yakışır bir yaşam düzeyi sağlamayı amaçladığını söyledi. Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Suna Altıntaş Kayıt dışı istihdam türleri, Kayıt dışı en çok hangi mesleklerde daha çoktur, Kayıt dışılığın nedenleri, Sigortasız çalışanlar nelerden mahrum kalıyor gibi daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi.Seminer soru cevap şeklinde son buldu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ

Etkinlik:KITUP II HİBE PROJELERİ SONUÇLARI BİLGİLENDİRME ve KAPANIŞ TOPLANTISI ANKARA' DA GERÇEKLEŞTİ.
Etkinlik Türü:Kapanış
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:KITUP II Hibe Projeleri Sonuçları Bilgilendirme ve Kapanış Toplantısı gerçekleşti.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:ANKARAYer:Green Park Otel
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:İBRAHİM HAKKI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ KONUSUNDA SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ VERİLDİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Kayıtsız kalmayın projesi kapsamında İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine kayıtlı istihdamın teşviki semineri düzenlendi. Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Kerem tarafından verildi. Dönmez öğrencileri sosyal güvenlik hakkında bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:İBRAHİM HAKKI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ KONUSUNDA SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ VERİLDİ

Etkinlik:KANAAT ÖNDERLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama: Kayıtsız Kalmayın Projesi kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İLBAŞ tarafından Siirt Valisi, SİÜ Rektörü, STK temsilcilerine, kanaat önderlerine yönelik sosyal güvenlik semineri verildi.İLBAŞ kanaat önderlerine sosyal güvence hakkında ve sosyal güvenliğin önemini anlattı.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:
Foto Albüm:HAZİRAN AYI DANIŞMA VE İCRA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Etkinlik:SİİRT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:''Kayıtsız Kalmayın'' Projesi kapsamında Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Güvenlik semineri gerçekleştirildi. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Onat tarafından verildi. Onat öğrencilerle bir araya geldiği için bundan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Onat sosyal güvenlik hakkında öğrencilere bilgilendirme yaptı. Onat Kayıt dışı istihdam türleri, Kayıt dışılığın nedenleri, Sigortasız çalışanlar nelerden mahrum kalıyor, İllere göre kayıtdışı dağılımı, Kayıt dışı istihdamın çalışan, işveren ve devlet açısından olumsuz sonuçlarına, kayıt dışı mücadele stratejilerini, teşvik uygulamalarını ve daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi. Seminer soru cevap şeklinde son buldu.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:SANCAKLAR ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:“Kayıtsız Kalmayın” projesi kapsamında Sancaklar Ortaokulu öğrencilerine sosyal güvenlik semineri düzenlendi.Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Abdullah TEMİZ tarafından verildi. TEMİZ öğrencilere sosyal güvencenin ne olduğunu niçin olması gerektiği hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Sancaklar Ortaokulu Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:İBRAHİMM HAKKI KIZ İMAM HATİP OTAOKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:Kayıtsız Kalmayın” projesi kapsamında İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak ve öğrencileri bilgilendirmek amacıyla Sosyal Güvenlik semineri düzenlendi. Sosyal güvenlik semineri Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Onat tarafından öğrencilere verildi. Onat öğrencilere sosyal güvenliğin ne olduna değindi. Daha sonra öğrencilere sosyal güvencenin önemine değindi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:SİİRT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:''Kayıtsız Kalmayın'' Projesi kapsamında Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda Eğitim Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine yönelik Sosyal Güvenlik semineri gerçekleştirildi. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcısı Abdullah Temiz tarafından öğrencilere ve öğrencilerden sorumlu öğretim üyelerine verildi. Temiz öğrencileri sosyal güvenliğin önemi,kayıt dışı istihdam türlerine, sigortasız çalışmanın olumsuz sonuçlarına, işverenler açısından ve devlet açısından olumsuz sonuçlarını daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Etkinlik:SİİRT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK SOSYAL GÜVENLİK SEMİNERİ
Etkinlik Türü:Seminer
Etkinlik Durum:Etkinlik Kapanmış
Açıklama:''Kayıtsız Kalmayın'' Projesi kapsamında Kayıtlı İstihdamın Teşviki konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik Sosyal Güvenlik semineri gerçekleştirildi. Seminer Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcısı Abdullah Temiz ve Mehmet Fatih ONAT tarafından öğrencilere ve öğrencilerden sorumlu öğretim üyelerine verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcıları kayıt dışı istihdamın nedenlerine, sosyal güvenlik ahlakına ve daha birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi.
Yürüten:SİİRT ÜNİVERSİTESİKoordinatör:SGK
İl:SİİRTYer:Siirt Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu
Adres:
İrtibat Kişisi:Ünvanı:
Kurumu:
İrtibat Telefonu:
e-Posta:

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’ nin mali katkısı ile hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Siirt Üniversitesi sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’ nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.