Tüm Duyurular

TRH2.1.IAREFG-II/P03/356 Topluma Hizmet Uygulamaları I
Proje Genel Bilgileri
Haberler
gazete pusula
16 Ocak 2016 Cumartesi, Erzurum Mahallebaşı
Erzurum’da ‘canım kızım okulda’ sloganıyla başlatılan kız çocuklarının okula devam etmesini sağlamayı hedefleyen projenin ilk toplantısı yapıldı.

Erzurum’da kız çocuklarının okula devam etmesi için ‘Canım kızım okulda’ sloganıyla düzenlenen projenin ilk toplantısı yapıldı. Projeye destek veren AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, “Erzurum nasıl ki bugüne kadar on binlerce ‘alim’ yetiştirmişse bundan sonrada on binlerce ‘alime’yi yetiştirebilir” dedi.

Atatürk Üniversitesi’nin önderliğinde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve kadın STKlar’ın paydaş olduğu proje kapsamında, Erzurumlu kız çocukları eğitime kazandırılıyor. ‘Canım Kızım Okulda’ sloganı ile yola çıkılan projeyle, Erzurum’da Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde okula hiç gitmeyen ya da kısmen devam eden kız çocuklarının okullaşma oranının arttırılması amaçlanıyor. Avrupa Birliği projesi olan Topluma Hizmet Uygulamaları’nın ilk semineri Atatürk Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleşti. Programa AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Vali Yardımcısı Fatih Gül, Prof. Dr. Yıldız Akpolat, Prof. Dr. Ali Sinan Bilgili, Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Ilgaz, akademisyenler ve proje kapsamında olan kısmen ya da hiç okula gitmeyen kız çocukları ile aileleri katıldı.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Topluma Hizmet Uygulamaları I Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ KAZIM KARABEKİR EĞİTİM FAKÜLTESİ
ilgaz@atauni.edu.tr Tel:4422314477 Faks:4422360955