Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/354 Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE)
Proje Genel Bilgileri
Haberler
MEMGE Projesi Açılış Toplantısı Albüm
17 Mayıs 2016 Salı, Samsun
Samsun Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Pideciler, Balıkçılar Odası Başkanı İsmail Balcı, Avrupa Birliği Hibe Projeleri destekli Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) projesinin kendi alanında Türkiye'de en büyük projesi olduğunu belirterek geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri tanıtım kokteyline katılarak destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Samsun Lokantacılar, Pastacılar Tatlıcılar, Pideciler, Balıkçılar Odası tarafından yürütülen İlkadım Belediyesi ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odasının proje ortağı olduğu; AB hibe kapsamında dört ayrı dalda, aşçı yardımcılığı, pastacı yardımcılığı, pide ustası ve servis elemanından oluşan 15-29 yaş arası 75 gencin eğitileceği Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor kursunun tanıtım kokteyli geçtiğimiz hafta sonu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, çok sayıda oda başkanı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilmişti.
Kendi alanında Türkiye'de en büyük proje olduğunu ifade eden Samsun Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Pideciler, Balıkçılar Odası Başkanı İsmail Balcı, yaklaşık iki buçuk yıl önce başladığımız proje kendi alanında Türkiye'de en büyük projedir. Samsun İl Müftülüğünün yanında Türkiye Diyanet Vakfına ait binada kurs demeyelim aslında bir okul açıyoruz. İlkadım Belediyesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortağımız. Kursumuz Türkiye'deki örnek kurslardan biri olacak. Bir önceki AK Parti İl Başkanımız, şimdiki Milletvekilimiz Fuat Köktaş projeyi kendisine ilettiğimiz günden bugüne kadar sahiplendi, destek oldu. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.
amsun Lokantacılar Tatlıcılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın başvuru sahibi olduğu EuropeAid/133936/M/ACT/TR/354 referans numaralı “MEMGE: Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor projesi” T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının Program Otoritesi ve Sözleşme Makamı olarak görev yaptığı, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) – İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Bileşeni kapsamında İŞKUR’un faydalanıcısı olduğu Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) Hibe Programı altında, hibe almaya hak kazandı.
Bu projenin amacı;Aşçı Yardımcısı,Pasta Yardımcısı,Pideci ve Servis Elemanı olmak üzere 4 branştan oluşan 75 gencin mesleki eğitimle vasıflı hale gelmesi,mesleki eğitimin yanında İş Sağlığı ve Güvenliği,e-ticaret, Rehberlik ve Danışmanlık,Girişimcilik ve Beceri eğitimleri verilerek eğitim sonunda staj ile istihdam piyasasına dahil olabilmeleridir.Eğitim süresince vasıflı hale gelen gençlerin istihdamlarını sağlanması, işletmelerin eleman taleplerini karşılayacak mekanizmanın oluşturulması,eğitim alan gençlerde iş fikri geliştirme konusunda motivasyon sağlanması ve eğitimi tamamlanan gençlerin en az %20 sinin yerel işletmelerde istihdam edilmesidir.
Bu düşünceler içinde tanıtım kokteylimize katılan ve destek olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 SAMSUN LOKANTACILAR PASTACILAR TATLICILAR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI
samsunlokantacilarodasi@gmail.com Tel:3624317662 Faks:3624317667