Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/867 Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi
Proje Genel Bilgileri
Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi projesinin genel amacı; Meslek Lisesi veya Yüksek Öğretim kurumlarında eğitim görmüş ya da halen görmekte olan öğrencilere, kurulacak Ağ ve Fiber Optik Eğitim merkezinde eğitim vererek mesleki yeterliliklerini arttırarak, okuldan işe geçişin önündeki engellerin kaldırmak amacıyla gençlerin istihdam oranlarında artışa destek olmaktır
Haberler
Ulusal Konferans ve Eğitimcilerin Eğitimi Programı Albüm
26 Şubat 2017 Pazar, Kocaeli, The Ness Hotel
Ulusal Konferans ve Eğitimcilerin Eğitimi Programı Kocaeli The Ness Hotel'de gerçekleştirilmiştir.

Ulusal Konferans ve Eğitimcilerin Eğitimi Programı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Basın, sektörden pek çok işletme ve firma, üniversitelerde öğrenci ve öğretim görevlileri pek çok okulun yöneticisinin katılımıyla 23.02.2017 tarihinde THE NESS HOTEL Convention Centre’da 247 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir Bilgilendirme Konferansı ve Panel ile anlatılmıştır. Konferansta açılış konuşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire başkanı Sayın Bayram ÇOLAKOĞLU ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer AKMANŞEN yaptılar. Ardından Proje Koordinatörü Hasan Burçin MENTEŞ projenin 1 yıllık faaliyetlerini anlatan sunumunu gerçekleştirdi.
Son derece başarıyla tamamlanan projemizin çıktılarını yaygınlaştırmak amacıyla, düzenlediğimiz konferansımızda Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Arif Dolma; “Fiber optik kabloların haberleşmedeki yeri ve önemi”, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Süleyman ÖZARSLAN; “Fiber Ağlarda Güvenlik” ve Sakarya Üniversitesi’nden Hasan Hakan Genç “Fiber Optik Temelli Headend TV Yayıncılık” konularında sunumlarını yaptılar. Öğleden sonra gerçekleştirilen panel oturumunda ise aralarında Proberge firmasından Görkem Türe’nin de bulunduğu panelistlerimiz; Fiber Optik Teknolojilerinin geleceği, istihdam olanakları, iş fırsatları, girişimcilik imkanları ve sektörün yönelimi konularında katılımcılarımızın sorularını yanıtladılar.Kapanış Konferansı ve Panel, yerel ve ulusal basında geniş şekilde yer almıştır.

28 Eylül 2016 ÇarşambaMeslek Kurslarımız başladı
1 Eylül 2016 PerşembeTeknik Eğitimler ve Eğitmen Eğitimleri
30 Mayıs 2016 PazartesiFiber Projesi Prysmian Group Fiber Fabrikası Teknik Ziyaret ve Eğitimi Gerçekleştirildi
29 Mart 2016 SalıFiber Projesi Açılış ve Basın Toplantısı
1 Mart 2016 SalıFiber Projesi Hayata Geçiyor
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Kocaeli Ağ ve Fiber Optik Uzmanı Eğitim Merkezi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
foreign@kocaeli.bel.tr Tel:2623181643 Faks:2623181631