Tüm Duyurular

Linkler
ŞEMDİNLİ ESNAF VE SANATKARLAR , ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANLIĞI / MUHARREM TEKİN
TRH1.2.PYEIS/P-03/989 Mesleğimi Seçtim İstihdama Geçtim
Proje Genel Bilgileri
Projenin Genel Hedefi: Hedef bölgede genç istihdamını destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmalarının sağlanmasıdır.
Projenin Özel Hedefi: Şemdinlili İlköğretim ve lise mezunu 18-29 yaş aralığındaki 120 gencin istihdam edilebilirliğini artırmak, onların girişimcilik becerilerini artırarak cesaretlendirmek, mesleki- teknik alandaki bilgi, beceri ve kabiliyetlerini artırmak amacıyla; 120 işsiz genç ile 10 firma temsilcisi ve 10 usta öğreticiye mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı eğitimi, otomotiv bakım- onarım- tamiri, sıhhi tesisat, bilişim teknolojileri,pazarlama ve mobilya üretimi alanında mesleki eğitim vermek ve onların hedef bölgedeki sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde istihdam edilmelerini sağlamaktır.25 kişiye girişimcilik kursu eğitimlerini vermek.Şemdinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi 100 kişiye mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı eğitimi vererek karar verme süreçlerine katılmalarını sağlamak.Hakkari genelinde genç istihdamını artırmak için ilgili bütün paydaşlar arasında farkındalık oluşturmak ve sosyal ortaklar arasında koordinasyonu sağlamak. Mesleki eğitim – istihdam ilişkisi konusunda farkındalık oluşturmak.
Eğitimler için genç kadınlar – 40 kişidirler- bilişim teknolojileri ve pazarlama alanında eğitime tabi tutulacaklardır. Genç erkekler ise oto bakım onarımı, sıhhi tesisat ve Ahşap teknolojileri alanında eğitime tabi tutulacaklardır. Bu eğitimleri vermek için alanlarında uzman, yeni teknoloji ve gelişmelerden haberdar 4 eğitmen proje kapsamında istihdam edilecektir.
Haberler
SERTİFİKA TÖRENİ Albüm
22 Eylül 2017 Cuma,22 Haziran 2017 Perşembe TEMATİK İZLEME UZMANI TUFAN BEY'İN PROJEMİZE ZİYARETİ
12 Haziran 2017 PazartesiOTO ELEKTRİK KURSU ÖĞRENCİLERİNİN YAZILI SINAVINDAN KARELER
25 Mayıs 2017 PerşembeMESLEKİ REHBERLİK İŞKUR HİZ. VE MESLEKİ YETERLİLİK ALANINDA KONFERANS DÜZENLEMEK
12 Nisan 2017 ÇarşambaÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKAN YARDIMCISI SN.ORHAN YEGİN'İN KURSLARIMIZA ZİYARETİ
7 Nisan 2017 CumaEĞİTİM ATÖLYELERİMİZ HAZIR.
7 Nisan 2017 CumaKURSLARIMIZ İÇİN EĞİTİM SALONLARINI HAZIR HALE GETİRDİK.
3 Nisan 2017 PazartesiMESLEKİ YETERLİLİK KURSLARIMIZA KATILACAK OLAN KURSİYERLERİMİZ İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİK.
3 Nisan 2017 PazartesiKURSLARIMIZ ÖNCESİ ,KURSİYERLERLE BİLGİLENDİRME SEMİNERİNDE BİR ARAYA GELDİK.
25 Mart 2017 CumartesiKURSLAR İLE İLGİLİ İLAN
24 Mart 2017 CumaKURS KAYITLARI ALINIYOR...
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mesleğimi Seçtim İstihdama Geçtim Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 ŞEMDİNLİ ESNAF VE SANATKARLAR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI
muharremtek@mynet.com Tel:4384112490 Faks: