Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0066 Berivan'ın Umudu
Proje Genel Bilgileri
Haberler
Kadın kursiyerlere süt işletme tesisleri gezdirildi Albüm
21 Temmuz 2017 Cuma,
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde “Mesleki eğitimlerin verilmesi” faaliyeti kapsamında açılan ‘Sağlıklı Peynir Yapımı ve Pazarlanması Eğitimi’ katılımcılarına, Yüksekova’daki süt işletme tesisleri gezdirildi.

eyniri uygun koşullarda bozulmadan muhafaza etmek ve damak tadına uygun hijyenik bir şekilde hazırlamak amacıyla planlanan gezi kapsamında; Süt Fabrikalarına Proje Kordinatörü Yıldız Kartal, Proje Teknik Danışmanı Mehmet Hasan Tekin ve Sağlıklı Peynir Yapımı ve Pazarlanması Eğitmeni Mehmet Çetin de kursiyerlerin denetimine katıldı.

Kurs katılımcılarının konuyla ilgili merak ettikleri sorular, uygulamalı olarak işletme tesislerinin çalışanları tarafından verilen cevaplarla karşılık buldu.

Özellikle imal edilen ürünlerin pazarlanmasına yönelik işletmelerin uyguladıkları faaliyetlerin aşamaları hakkında bilgi verilmesi, katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

“ELDE EDİLEN GELİRİN EŞİT BİR ŞEKİLDE DAĞITILMADIĞINI GÖRMEKTEYİZ”
Gezi hakkında açıklamalarda bulunan Proje Kordinatörü Yıldız Kartal, ‘’Hakkari bölgemizde temel geçim kaynaklarından olan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden elde edilen gelirin eşit bir şekilde dağıtılmadığını görmekteyiz. Bölgemiz kadınlarının yapılan bu faaliyetlerde emeklerinin karşılığını alamamaları ve emeklerinin değerlendirilmemesi Kardelen Mesleki Eğitim ve İstihdam Derneği olarak bizi böyle bir projeyi uygulama noktasında harekete geçirmiştir. Bu tür ziyaretlerimiz kadın kursiyerlerimiz tarafından olumlu dönütler almaktadır. Projemizin amaçları doğrultusunda özellikle kadınlara yönelik olan bu çalışmamızın hedeflerine ulaşmasını gerçekleştirmek için bize sağladıkları katkılardan dolayı süt Fabrikalarının yetkililerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

2 Mayıs 2017 SalıÖrnek Bahçe Tespiti
3 Nisan 2017 PazartesiHedef Köylerde Kurslar Başladı
21 Mart 2017 Salıİlçe Milli Eğitim’e Ziyaret
10 Mart 2017 CumaÇGBS İzleme Uzmanı Fetih TATLILIOĞLU’ndan Proje Ofisimize Ziyaret
9 Mart 2017 PerşembeProje Ekibimizden Bilgilendirme Ziyareti
8 Mart 2017 ÇarşambaKöy Muhtarları Derneğinden Proje Ofisimize Ziyaret
5 Mart 2017 PazarEsnaf Ve Sanatkarlar Odasına Ziyaret
3 Mart 2017 CumaYüksekova Muhtarlar Derneğine Ziyaret
19 Ocak 2017 PerşembeKardelen Derneği TRT GAP Radyusunun Konuğuydu
10 Ocak 2017 SalıBerivanın Umudu Projesi Kursiyer Tespit Taraması
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Berivan'ın Umudu Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 KARDELEN MESLEKİ EĞİTİM VE İSTİHDAM MERKEZİ DERNEĞİ
yildizkartal5@gmail.com Tel:5413118755 Faks: