Tüm Duyurular

Linkler
girişimcilik ve yenilikçilik için mesleki eğitim kursu proje koordinatörü
kepenek490@gmail.com
TRH1.2.PYEIS/P-03/102 Girişimcilik ve Yenilikçilik için Meslek Eğitimi
Proje Genel Bilgileri
MUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİLİK İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ
PROJEMİZ 
Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okullarından mezun olup iş bulamayan 120 gence iş piyasasının ihtiyaç duyduğu Elektrik-Elektronik,Makine ,Metal ve Mobilya alanlarında eğitim vererek kişilerde istihdama yönelik genel bir kapasite oluşturması gerekmektedir.Bu bağlamda bu sorunların çözümü için SEKTÖREL YATIRIM ALANLARINDA GENÇ İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ (PYE II) programından faydalanmanız gerçeğini açıkça ortaya çıkarmıştır.
Bu neden ile projemiz:Genç istihdamını destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR BÖLGESEL KALKINMA’ için yeni sektörlerin oluşmasına destek sunmayı genel hedef olarak belirlemiştir.
Bu genel hedefe ulaşmak için özel hedefimiz olan MUŞDA yaşları 19-29 arası olan Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu mezunları 120 gence;Elektrik-Elektronik teknolojisi alanında 30 kişiye 300 saat Yenilenebilir Enerji kaynakları Bakım Onarımcılığı eğitimi ve eğitim akabinde 80 saatlik staj verilmesi,Makine Teknolojisi
 
alanında 30 kişiye 300 saat Süsleme Tornacılığı eğitimi,Metal Teknolojisi alanından 30 kişiye 300 saat Metal Rölyef eğitimi ve Mobilya Teknolojisi alanından 30 kişiye 300 saat Ağaç Oyma Kakmacılığı eğitimi verilecektir.
Genel Amacı

Özel Amacı

Beklenen Sonuçlar
1) Proje sahibi kurumun kurumsal kapasitesinin artması
2) İş gücü piyasasına girmede gençlerin farkındalıklarının artması
3) Yenilenebilir Enerji Santralleri Bakım Onarımcılığı, Süsleme Tornacılığı, Metal Rölyef ve Ağaç Oyma ve Kakmacılığı alanlarında yetiştirilmiş 120 genç
4) Girişimciliğe yüreklenmiş 120 genç
5) Uluslar arası uyum beklentilerine uygunlaştırılmış 120 genç
6) Proje ilgi alanındaki sektörel gelişme ve istihdamın artması
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Girişimcilik ve Yenilikçilik için Meslek Eğitimi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 MUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
eerlig49@hotmail.com Tel:4362121021 Faks:4362125411