Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/178 Şarkışla İstihdamı Geliştirme Projesi (ŞİGEM)
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Sektörel ve bölgesel yatırımların ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirerek iş gücü piyasasına katkıda bulunmak.

Özel Amacı
Okuldan iş hayatına geçiş döneminde olan işsiz gençlere teknik, teorik ve pratik deneyim kazandırılmak, 15-29 yaş arası işsiz gençlerin uyum yetenekleri geliştirilerek sosyal bir grup oluşturmak, İş gücü talep ve arz taraflarının ilgili aktörler arasında sürdürülebilir iş birliği gerçekleştirerek, profil çıkarma, oryantasyon, eğitim danışmanlığı, iş deneyimi ve eşleştirme hizmetlerini içeren bütüncül hizmetler sağlamak.15-29 yaş arası işsiz gençlerin mobilya dekorasyon alanında eğitilerek istihdam edilmesini sağlamak,15-29 yaş arası işsiz kadınların konfeksiyon dikiş eğitimi alarak istihdam etmek, ilçemizde bulunan 15-29 yaş arasındaki işsiz gençlerin istihdamında cinsiyet eşitsizliğinin kaldırılmasına katkıda bulunmak. Tekstil ve mobilya alanlarında ihtiyaç duyulan; donanımlı, kalifiye ve deneyimli elemanlar yetiştirmek.

Beklenen Sonuçlar
Kadınların ve engellilerin sosyal ve sektörel alanda rolü güçlenecek, cinsiyet eşitliği sağlanarak dezavantajlı gruplara (kadınlar, engelliler) fırsat eşitliği sunulacaktır.
Mobilya ve konfeksiyon üretim alanlarında donanım sahibi 100 genç yetiştirilecektir.
Şarkışla da kayıt dışı istihdam azalacaktır.
Gençlerin istihdam edildiği sektörlerde kalite artacak, bilinçli üreticiler meydana gelecek,okuldan iş piyasasına geçiş kolaylaşacak,yetiştirilen iş gücünün %70 i istihdam edilecektir.
Çevre halkı AB Projeleri ilgili bilgi sahibi olacak bu proje diğer teklif çağrıları için örnek olacaktır.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
1.Şarkışla İstihdam Merkezi kuruldu.
2.88 kişi mesleki eğitim aldı.
3.299 kişi genel beceri alanında sertifika aldı.
4.51 kişi yönlendirme ve danışmanlık hizmeti aldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Şarkışla İstihdamı Geliştirme (ŞİGEM) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 ŞARKIŞLA KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ
halitaydogan@hotmail.com Tel:3465121004 Faks:3465121004