Tüm Duyurular

Linkler
Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası
Demir, Çelik, Metal Mamülleri İşçileri(Çelik-İş)
Payas Organize Sanayi Bölgesi
TRH1.2.PYEIS/P-03/508 Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm (FARABİ)
Proje Genel Bilgileri
Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm(FARABİ)
Genel Amacı
15-29 yaş genç işsizlerin meslek edinmelerini sağlayarak genç istihdamını desteklemek, genç işsizlik oranını azaltmak ve daha çok nitelikli işgücünün istihdam edilmesini veya istihdamda kalmasını sağlamaktır.

Özel Amacı
İstihdam edilmek üzere 50 Makine Bakımcı, 100 Kaynakçı ve 50 İş makineleri (Vinç) Operatörünün yetiştirilmesi, VOC-TEST sınav merkezlerinde belgelendirilmesi ve 100 kişiye girişimcilik eğitimi verilmesidir. Ayrıca 300 öğrenciye İSG bilinci, mesleki rehberlik ve danışmanlık yapılarak iş hayatına hazırlanmaları sağlanmasıdır. Bunun yanında ilgili alanlardaki eğitimcilerin ulusal yeterlilikler konusunda eğitilerek bilgi düzeyleri ve farkındalıklarının artırılmasıdır.

Beklenen Sonuçlar
İskenderun Körfezi İstihdam Arttırma Platformu oluşturulacak, 20 Eğitimciye Ulusal Yeterlilikler bazında ölçme ve değerlendirme eğitimi verilecek, 200 genç işsize Kaynakçı, Makine Bakımcı ve İş Makineleri (Vinç) Operatörlüğü eğitimi verilecek, VOC-TEST sınav merkezlerinde belgelendirilmeleri sağlanacak,
100 kişiye Girişimcilik eğitimi verilecek,Halen eğitim alan 300 öğrenciye İSG, mesleki rehberlik ve danışmanlık eğitimi verilecek, İstihdam odaklı mesleki eğitimde çağdaş yaklaşımlar kitabı hazırlanacak, İskenderun Körfezi mesleki eğitim istihdam ilişkisi görünüm raporu hazırlanacak, Kariyer günleri düzenlenecek, Tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri AB görünürlük kurallarına göre yapılacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm (FARABİ) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 PAYAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
mhmtszgnl@gmail.com Tel:3267555252 Faks: