Tüm Duyurular

Linkler
Proje Web Sitesi
TRH1.2.PYEIS/P-03/553 Genç İşsizliğine Doğalgazla Çözüm
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Yeni istihdam alanları oluşturarak gençlerin istihdam edilebilirliklerini arttırmak suretiyle genç işsizlik oranını azaltmak ve gençlerin istihdamda sürekliliğini sağlamaktır.

Özel Amacı
1.Antalya ilinde 18-29 yaş arası 150 gencin, eğitim ve danışmanlık yoluyla, 12 ay içinde, doğalgaz sektöründe teknik pesonel olarak işgücü piyasasına girmelerini sağlamaktır.
2.Antalya ilinde 18-29 yaş arası 30 gencin, eğitim ve danışmanlık yoluyla, 12 ay içinde, doğalgaz sektöründe girişimci olarak işgücü piyasasına girmelerini sağlamaktır.
3.Antalya İlinde doğalgaz sektöründe işgücü talep eden dağıtıcı ve iç tesisatcı şirketler ve mesleki eğitim yoluyla bu talebe arz yetiştiren kurumlar arasında sürdürülebilir işbirliği geliştirmektir.

Beklenen Sonuçlar
1.50 tane çelik-demir kaynakçısı, 50 tane polietilen kaynakçısı ve 50 tane ısıtma&doğalgaz iç tesisat yapım personeli yetiştirildi;
2.30 gencin girişimcilik becerileri yeterliliği arttırılarak potansiyel girişimci olması sağlandı.
3.180 gencin kişisel gelişimleri desteklendi ve hazır bulunma seviyeleri arttırıldı.
4.Kariyer destek&danışmanlık ofisi kurularak gençlerin işe girme süreçleri desteklendi. 5.Doğalgaz sektörü (işgücü talebi) ile mesleki eğitim kursları veren yerel yönetimler (işgücü arzı) arasında işbirliği kuruldu.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Genç İşsizliğine Doğalgazla Çözüm Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ
s.iseri@akdenizbelbir.gov.tr Tel:2422594250 Faks:2422590860